Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی شناسایی هزار و ۴۷۵ انشعاب غیرمجاز آب در همدان

شناسایی هزار و ۴۷۵ انشعاب غیرمجاز آب در همدان

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به هدررفت آب از طریق انشعابات غیرمجاز، از شناسایی ۱۴۷۵ انشعاب غیرمجاز در سطح شهرها و روستاهای استان همدان خبرداد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، حمیدرضا نیکداد اظهار کرد: سال گذشته در مجموع ۹۷۳ انشعاب غیرمجاز در سطح روستاهای استان شناسایی شد که از این تعداد ۶۷۷ مورد منجر به قطع و ۲۹۶ انشعاب تبدیل به مجاز شد.
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان ادامه داد: همچنین در سطح شهرهای استان ۵۰۲ انشعاب غیرمجاز شناسایی شد که از این تعداد ۳۴۴ انشعاب تبدیل به مجاز و ۱۵۸ انشعاب غیر مجاز نیز قطع شد.
نیکداد با بیان اینکه اصلاح و استانداردسازی شبکه‌ها و انشعابات فرسوده از تکالیف تعریف شده برای شرکت‌های آب و فاضلاب است، از اصلاح و بازسازی ۳۰۰۰ انشعاب فرسوده در این استان خبر داد.
وی با اشاره به کاهش نزولات جوی و کم شدن ذخایر آبی استان، گفت: در شرایط فعلی یکی از راهکارهای مؤثر به منظور جلوگیری از هدررفت آب و کمک به کاهش تولید، استانداردسازی و اصلاح شبکه‌های فرسوده است که با تلاش همکاران ما در آبفای استان این امر به صورت مستمر در حال انجام است.
وی با تأکید بر اینکه حفظ منابع آبی موجود در اولویت اقدامات قرار دارد، افزود: بر همین اساس در سال گذشته و دو ماهه ابتدایی امسال ۳۰۰۰ فقره انشعاب فرسوده آب در سطح شهرها و روستاهای استان اصلاح و نوسازی شد که از این تعداد ۳۵۰ فقره مربوط به دو ماهه سال جاری بوده است.
نیکداد یادآور شد: همچنین در طول سال گذشته و دو ماهه ابتدایی سال جاری ۲۷ کیلومتر شبکه فرسوده آب در سطح  شهرها و روستاهای استان اصلاح شد که دو کیلومتر آن مربوط به امسال است.
وی با بیان اینکه در راستای کاهش هدررفت آب همه ساله انجام یک مجموعه اقدامات مرتبط در دستور کار قرار می‌گیرد، گفت: از جمله این اقدامات می‌توان به فرهنگسازی و افزایش سطح آگاهی عموم، برگزاری جلسات آموزشی، شناسایی انشعابات غیرمجاز در سطح روستاها و شهرها، بازدید از مناطق با حداکثر هدررفت آب، ارائه توضیحات لازم به دارندگان انشعابات غیرمجاز و در نهایت برخورد با متخلفان اشاره کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن