Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی تحقق ۶۲ درصدی اشتغال در همدان

تحقق ۶۲ درصدی اشتغال در همدان

b_150_150_16777215_00_images_shoghl9745.jpg

فرماندار همدان از محقق شدن ۶۲ درصد از سهمیه سالانه اشتغال این شهرستان خبر داد و گفت: برای ۳ هزار و ۸۹۷ نفر شغل ایجاد شده و این تعداد از شمار بیکاران همدان کاسته شده‌است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، حسین افشاری در کارگروه امور اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اظهار داشت: ۲ هزار و ۲۷۶ نفر از این افراد زیر پوشش بیمه اجباری قرار گرفته‌اند.  
وی اضافه کرد: اشتغال یاد شده به کمک دستگاه‌های اجرایی و پرداخت تسهیلات بانکی در مناطق شهری و روستایی از ابتدای امسال ایجاد و در سامانه مربوطه ثبت شده‌است. 
فرماندار همدان به تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی دستگاه‌های حمایتی به متقاضیان تاکید کرد و گفت: این اعتبارات شناور است و باید در جذب و پرداخت آن شتاب بیشتری شود.  
افشاری از معرفی ۱۷ طرح با اعتبار ۲۹۷ میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی به بانک‌های عامل خبر داد و افزود: اجرای طرح‌های کوچک در روستاها علاوه بر ایجاد اشتغال موجب توسعه و جلوگیری از مهاجرت می‌شود. 
وی از همکاری بانکها در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال قدردانی و بر استمرار این تعامل و همکاری تاکید کرد. 
فرماندار همدان به شرایط جوی در نیمه دوم سال نیز اشاره کرد و گفت: طرح‌های عمرانی باید با شتاب بیشتری اجرا شود تا فصل سرما مانع اتمام کار نشود.  
به گفته افشاری چند طرح سرمایه‌گذاری بزرگ با همکاری شورای اسلامی شهر، شهرداری  و بخش خصوصی در حال اجرا است و اداره های خدمات‌رسان آماده همکاری و ارائه خدمات در این زمینه هستند./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن