Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی فعلاً نیازی به بازگشایی نقاهتگاه‌ها در همدان نیست/ کاهش فوتی‌های ناشی از کرونا

فعلاً نیازی به بازگشایی نقاهتگاه‌ها در همدان نیست/ کاهش فوتی‌های ناشی از کرونا

b_150_150_16777215_00_images_neghahatgah.jpgمدیر نقاهتگاه صخره‌نوردی با اعلام آمادگی خادمان و مراقبین سلامت برای مقابله با کرونا گفت: تاکنون در شهر همدان به بازگشایی نقاهتگاه‌ها نیاز نبوده است.

به گزارش "همدان نیوز"، دکتر بهزاد ایمنی با بیان اینکه نقاهتگاه صخره‌نوردی روبروی مجتمع آموزشی درمانی بعثت قرار دارد، اظهار کرد: بعد از آغاز شیوع کرونا در اواخر اسفندماه قرار بر این شد که در صورت نیاز بیمارستان‌ها به مراکز نقاهتگاهی این مراکز فعالیت خود را آغاز کنند.

وی افزود: مراکز نقاهتگاهی برای بیمارانی کرونایی آماده شده که بعد از خروج آنان از بیمارستان برای تکمیل ۱۴ روز دوره درمانشان ادامه درمان را در نقاهتگاه سپری کنند.

این عضو هیات مدیره نظام پرستاری همدان که مدیر نقاهتگاه صخره‌نوردی نیز هست یادآور شد: پرونده بیماران کرونایی در سیستم HISباز است و در صورت نیاز بیمارستان به نقاهتگاه ارجاع و ادامه روند درمان در نقاهتگاه انجام می‌شود.

وی افزود: طبق بخشنامه وزارتی نقاهتگاه می‌تواند با توجه به شرایط حاد بیماری بیمارانی را که از مراکز جامع سلامت تشخیص کرونا دریافت می‌کنند و مکانی برای مراقبت از خود ندارد را در نقاهتگاه مراقبت کند.

ایمنی با بیان اینکه تاکنون در شهر همدان به بازگشایی نقاهتگاه‌ها نیاز نبوده است، گفت: مقرر شد نقاهتگاه صخره‌نوردی از ۱۵ فروردین‌ماه راه‌اندازی و آماده شود و هم‌اکنون حدود ۷۰ تخت با تجهیزات کامل شامل اتاق سی. پی. آر، دستگاه شوک و دستگاه ساکشن و دیگر تجهیزات مورد نیاز آماده شده است.

وی خاطر‌نشان کرد: در نقاهتگاه با هماهنگی دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی همدان برای تعداد ۲۰ نفر پرستار و ۴۰ بهیار و کمک پرستار برنامه‌ریزی شده تا در صورت نیاز طبق فهرست آنکالی نیروها از ۴۸ ساعت قبل فراخوان شده و آماده پذیرش بیمار ‌شوند.

مدیر نقاهتگاه صخره‌نوردی با اشاره به روند کاهشی در استان همدان خاطر‌نشان کرد: تعداد بیماران بد‌حال مبتلا به کرونا و مرگ و میر ناشی از این بیماری کاهش یافته است.

وی با قدردانی از همکاری بین‌بخشی مناسب در حوزه مقابله با کرونا خاطر‌نشان کرد: برای راه‌اندازی نقاهتگاه صخره‌نوردی یکسری تخت از سپاه دریافت شد همچنین پتو و ملحفه از هلال‌احمر و برای ایجاد رختکن تمیز نیز پارتیشن‌های لازم از طریق نمایشگاه بین المللی همدان در اختیار قرار گرفت.

ایمنی با بیان اینکه راه‌اندازی نقاهتگاه صخره‌نوردی هیچ بار مالی برای دانشگاه علوم پزشکی همدان نداشته است، با قدردانی از مشارکت خیرین در تامین امکانات یادآور شد که تعمیرات برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی توسط یکی از خیرین انجام شد.

وی با اعلام آمادگی خادمان و مراقبین سلامت برای مقابله با کرونا ضمن تشکر از دکتر جلیلی معاون درمان دانشگاه، دکتر طوس کیانی مسئولا نقاهتگاه‌های استان همدان، مهندس طهماسبی و مولود شعبانپور مدیر دفتر پرستاری دانشگاه ابراز امیدواری کرد که با رعایت فاصله اجتماعی و شستن مرتب دست‌ها و کاهش ابتلای به بیماری کرونا نیازی به نقاهتگاه نباشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن