Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی افتتاح کلینیک ویژه امید و 3 دستگاه سی تی اسکن پیشرفته در همدان

افتتاح کلینیک ویژه امید و 3 دستگاه سی تی اسکن پیشرفته در همدان

b_150_150_16777215_00_images_bimarestan354.jpgرئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان از افتتاح کلینیک ویژه امید و 3 دستگاه سی تی اسکن پیشرفته در هفته سلامت خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، سید حبیب‌اله موسوی بهار در آئین افتتاحیه هفته سلامت که در مرکز خدمات جامع سلامت امیرالمؤمنین(ع) شهرستان همدان برگزار شده بود با تبریک اعیاد شعبانیه، تقارن این ایام را با هفته سلامت به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد که در این ایام فرصت بیشتر و بهتری برای خدمت به مردم فراهم شود.

وی با اشاره به تعیین شعار "مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت" از سوی سازمان جهانی بهداشت عنوان کرد: تأکید این شعار بر مراقبت‌های اولیه است تا قسمت دوم شعار که پوشش همگانی سلامت است محقق شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان در ادامه از تلاش همکاران در حوزه بهداشت و درمان قدردانی کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی در زمره معدود سازمان‌هایی است که بلافاصله بعد از ارائه خدمت، نظرسنجی کرده و چنانچه عدم رضایتی وجود داشته باشد علت آن را جویا شده و رفع می‌کنیم.

وی ضمن تأکید بر اینکه پایه و اساس خدمت آینده وزارت بهداشت، پرونده الکترونیک صسلامت است تبیین کرد: خوشبختانه در اکثر شهرستان‌های استان همدان، تشکیل این پرونده برای مردم پوشش صد در صدی داشته به جز درصد معدودی در شهرستان‌های همدان و ملایر همچنین نیروهای نظامی و انتظامی که تا کامل شدن جمعیت تحت پوشش فاصله دارند.

موسوی بهار با بیان اینکه "اجرای نظام ارجاع" گام بعدی وزارت بهداشت در راستای ارتقای سلامت اجتماع است گفت: همه مردم باید تحت پوشش اقدامات بهداشتی باشند تا بی سر و سامانی در حوزه بهداشت و درمان کنترل شده و هزینه‌های بخش درمان مدیریت شوند.

وی تصریح کرد: تلاش ما بر این است که مردم از بهداشت استفاده کنند تا هزینه‌های بخش درمان نیز کاهش یابد زیرا سرمایه‌گذاری اصلی در منطق، هزینه خانوار و جامعه این است که پیش از ابتلا کنترل‌های لازم انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان ادامه داد: متأسفانه 40 درصد افرادی که فشار خون دارند از این وضعیت خود اطلاع ندارند و همین امر با کنترل و آگاهی در زمان قبل از ابتلا می‌تواند از هدر رفت سرمایه خانوار و جامعه در بخش درمان ممانعت کند.

وی همچنین افزود: گفته می‌شود به تعداد جمعیت مبتلا به دیابت، دیابت پنهان وجود دارد حتی گفته می‌شود بالا رفتن وزن افراد یکی از ریزفاکتورهای ابتلا به سرطان است که می‌توان با خودآگاهی افراد را از ابتلا به این بیماری‌ها در امان نگاه داشت.

موسوی بهار با بیان اینکه سیستم مراقبت فعال سلامت، منتظر رجوع مردم نیست و پیگیر جامعه پرخطر است خاطرنشان کرد: امروز همه دنیا بر حوزه بهداشت و خودمراقبتی بیش از حوزه درمان تأکید دارند.

وی همچنین گریزی به برنامه‌های هفته سلامت داشت و تشریح کرد: بهره‌برداری از پروژه‌های بهداشتی و درمانی مهمترین برنامه‌های این هفته هستند که بهره‌برداری رسمی از کلینیک ویژه امید در سطح 2 و 3 از آن جمله است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان بهره‌برداری از 3 دستگاه سی تی اسکن پیشرفته و تجهیزات رادیولوژی را از دیگر دستاوردهای افتخارانگیز استان و در زمره برنامه‌های هفته سلامت عنوان کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن