Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی پیش بینی ۲۶ پایگاه سنجش برای نوآموزان همدانی

پیش بینی ۲۶ پایگاه سنجش برای نوآموزان همدانی

b_150_150_16777215_00_images_sanjesh1112.jpg

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: ۲۶ پایگاه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ثابت و سیار برای نوآموزان این استان اختصاص یافته است و از تیرماه فعالیت خود را آغاز می‌کند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، محمد پورداوود افزود: بیش از ۳۲ هزار نوآموز امسال زیر پوشش این طرح قرار می گیرند و خانواده ها تا پایان شهریورماه فرصت دارند با نوآموزان خود به این پایگاه ها مراجعه کنند.
وی با اشاره به اهمیت اجرای برنامه سنجش نوآموزان اظهار داشت: این کار بزرگ در جای‌دهی صحیح نوآموز در نظام آموزشی و تأثیر آن در پیشرفت تحصیلی و پیشگیری از بروز مشکلات در آینده بسیار موثر است. 
پورداود با تأکید بر ضرورت رعایت تمامی شیوه نامه های بهداشتی و اطلاع رسانی دقیق برای حضور به موقع نوآموزان در پایگاه‌های سنجش سلامت تصریح کرد: نوبت دهی به نوآموزان به گونه ای صورت خواهد گرفت که از شلوغی جمعیت در پایگاه‌ها جلوگیری شود.
وی افزود: فضای پایگاه‌ها از لحاظ رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی بودن آن برای سنجش دانش‌آموزان مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان بیان کرد: در پایگاه های سنجش علاوه بر انجام مراقبت های بهداشتی وضعیت بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بررسی شده و در ادامه مباحث مرتبط با مراقبت های بهداشتی، معاینات پزشکی، واکسیناسیون، مراقبت های دهان و دندان با اولویت «فیشور سیلانت» در خانه های بهداشت، پایگاه ها و مراکز خدمات جامع سلامت صورت گرفته و ثبت اطلاعات در سامانه سیب انجام می شود.
وی ادامه داد: این پایگاه‌ها نسبت به ارزیابی های تخصصی بینایی، شنوایی، جسمی حرکتی، طیف اوتیسم و هوش اقدام می کند.
پورداود خاطرنشان کرد: با مداخله به هنگام تیم های سلامت و تشخیص مشکلات نوآموزان، این طیف از دانش آموزان پایه اول ابتدایی بدون کمترین مشکل وارد مدرسه شده و مراقبت های لازم نیز در طول سال تحصیلی صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: در ستاد هماهنگی اجرای سنجش استان علاوه بر آموزش و پرورش به عنوان رییس ستاد، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی به عنوان نایب رییس و سایر اعضا، نسبت به برنامه ریزی و نظارت بر حُسن اجرای سنجش در استان اقدام می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان افزود: با توجه به اپیدمی کرونا و ضرورت رعایت نکات و توصیه های بهداشتی، تمامی ملاحظات و پروتکل های بهداشتی از یک هفته قبل از آغاز سنجش نوآموزان بررسی و اجرا شده و در حین اجرای سنجش سلامت نوآموزان نیز روند اجرای این دستورارالعمل ها رصد می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن