Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم وضعیت کرونا در همدان شکننده است

وضعیت کرونا در همدان شکننده است

b_150_150_16777215_00_images_Shahrokhi123.jpg

استاندار همدان با بیان اینکه ۵۳ درصد علت انتقال ویروس کرونا در استان همدان، مربوط به تماس‌های خانوادگی است، گفت: ۵۳ درصد از منشاء انتقال ویروس کرونا در استان، مربوط به تماس‌های خانوادگی است که ضرورت دارد این تماس‌ها ‌کاهش یابند. 

به گزارش "همدان‌نیوز"، سید سعید شاهرخی اظهارکرد: زحمات دست‌اندر کاران ستاد استانی کرونا در طی یک‌سال گذشته در امر پیشگیری، کنترل و مقابله با بیماری کرونا قابل تقدیر و تشکر است. 
وی با اشاره به اینکه همراهی و همکاری مردم در رعایت پروتکل‌ها و تحمل سختی‌های ناشی از تعطیلی واحدهای تولیدی، تجاری و کسب‌وکار، قابل تحسین و تقدیر است، تصریح کرد: با توجه به قرار گرفتن استان همدان، طی چند ماه در وضعیت زرد، باید گفت وضعیت استان یک ثبات نسبی پیدا کرده است.
شاهرخی با بیان اینکه طبق اطلاعات ستاد ملی کرونا و دانشگاه علوم پزشکی در استان، استان همدان در وضعیتِ شکننده‌ زرد قرار دارد و همچنان باید پروتکل‌ها رعایت شوند، تأکید کرد: کرونا از بین نرفته و ضعیف نشده است بلکه جهش نیز یافته است.
استاندار همدان با اشاره به اینکه کنترل و ثبات نسبی که در استان وجود دارد، به این دلیل است که عموم مردم رعایت می‌کنند، خاطرنشان کرد: ۸۴ درصد از عموم مردم استان، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.
وی با تأکید براینکه برای کنترل و مقابله با کرونا، پروتکل‌های بهداشتی باید ۱۰۰ درصد رعایت شوند، افزود: در شرایط عدم دسترسی آسان به واکسن، رعایت پروتکل‌ها، استفاده از ماسک و انجام فاصله‌گذاری فیزیکی بسیار ضرورت دارد.
شاهرخی با بیان اینکه زمینه اجتماعی کنترل و رعایت پروتکل‌ها توسط کمیته‌های زیرمجموع فراهم شود، گفت: مردم شرایط را عادی تلقی نکنند، چون ویروس کرونا همچنان وجود دارد.
استاندار همدان در پایان تأکید کرد: تیم‌بازرسی اقدامات و فعالیت‌های خود را به‌طور جدی پیگیری و بازرسی‌ها را تشدید کنند.
توزیع ۳۵۹۲ دز واکسن کرونا در همدان
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با بیان اینکه ۳هزار و ۵۹۲ دُز واکسن کوید۱۹ در استان توزیع شده است، گفت: ۳ هزار و ۷۰۸ دز واکسن در سال جدید دریافت شده که به‌زودی توزیع خواهد شد
دکتر منوچهر کرمی با اشاره به اینکه روند ابتلا در استان همدان افزایشی است و مردم باید در اجرای پروتکل‌ها بیشتر همکاری کنند اظهارکرد: تعداد موارد بستری مبتلایان به کرونا در استان از ابتدای شیوع کرونا تا کنون، ۱۰هزار و ۷۱۸ مورد بوده است.
وی با بیان اینکه روند شیوع و ابتلا به کرونا در شهرستان‌های بهار، فامنین، ملایر، نهاوند و همدان افزایشی است، تصریح کرد: بیش از ۵۳ درصد از علت مبتلایان به کرونا در استان همدان، به خاطر تماس‌های درون‌خانوادگی است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی همدان تأکید کرد: برگزاری مراسمات عروسی همچنان یکی از نگرانی‌ها در شرایط گسترش کرونا است./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن