Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا مهار آتش‌سوزی در 15 نقطه از شهر همدان

مهار آتش‌سوزی در 15 نقطه از شهر همدان

b_150_150_16777215_00_images_bayanati10.jpgبا تلاش ماموران آتش نشانی همدان در ۲۴ ساعت گذشته، آتش سوزی در ۱۵ نقطه این شهر مهار شد.

به گزارش "همدان نیوز"، مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی همدان با بیان اینکه عمده عملیات های انجام شده برای مهار و اطفای آتش مختص مراتع و پوشش گیاهی بوده است اظهار داشت: میزان عملیات های صورت گرفته در اطفای حریق در ۲۴ ساعت گذشته به اوج خود رسید.

محمدرضا بیاناتی افزود: بر اساس گزارش های ثبت شده در سامانه، ۲ مورد حریق باغ در پارک مردم و بلوار کولاب، ۲ مورد حریق درختان در شیرسنگی و بلوار ارم، حریق مزرعه در جاده رباط، حریق پکیج در بلوار خرمرودی و ۹ مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در دانشگاه بوعلی، میدان بار، پشت اتکا، خیابان اراک، باغ ایرانی، بلوار ارم، شکریه، بلوار کولاب و بلوار ارتش مهار شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان با توجه به تغییر اقلیم و گرم شدن هوا، نسبت به افزایش احتمال آتش سوزی در عرصه های طبیعی این شهر هشدار داد.

بیاناتی یادآور شد: اقدامات پیشگیرانه و مدیریت چنین حوادثی نیازمند فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مردم، همکاری و تعامل میان بخشی، جلب مشارکت و بهره گیری از توان و ظرفیت جوامع محلی، تشکل های مردم نهاد و همه دستگاه های دولتی و موسسه های غیر دولتی خواهد بود.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته شهروندان همدانی ۵۴۳ بار با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته اند که از این تعداد تماس ۱۸ مورد منجر به عملیات شد گفت: همچنین ۱۰ تماس برای مشاوره و راهنمایی، ۵۴ تماس اشتباه و ۴۶۱ مورد ایجاد مزاحمت بود./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن