Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا راه‌اندازی رسمی مرکز 137 شهرداری همدان

راه‌اندازی رسمی مرکز 137 شهرداری همدان

b_150_150_16777215_00_images_soofi102.jpgشهردار همدان از راه‌اندازی رسمی مرکز 137 رسیدگی به درخواست‌های مردمی شهرداری همدان در روز 28 خردادماه خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، عباس صوفی صبح امروز در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی رسمی مرکز 137 رسیدگی به درخواست‌های مردمی شهرداری همدان در روز 28 خردادماه پس از گذشت 15 ماه تلاش خبر داد و اظهار کرد: ماهیت این مرکز خدماتی به عنوان پل ارتباطی بین شهروندان و مدیران شهری است.

وی با بیان اینکه در مدت کوتاه آزمایشی فعالیت این مرکز با رضایت‌مندی حداکثری شهروندان همراه بود، گفت: مرکز 137 با انتقال مسائل و مشکلات به واحدهای اجرایی شهرداری موجب وحدت رویه کاری در شهر و سرعت‌بخشی به حل مشکلات شده است.

شهردار همدان با تأکید بر اینکه مرکز 137 بهترین مرجع، مأخذ و مخزن داده‌های مدیران شهری همراه با بررسی و تحلیل است، بیان کرد: بر این اساس مدیران شهری از نیازهای واقعی مردم شناخت پیدا می‌کنند که در این بین حدود 12 هزار مورد مشکل طی 9 ماهه گذشته برطرف شده است.

وی با بیان اینکه در این مرکز حدود یک‌هزار خدمت به شهروندان ارائه می‌شود، افزود: اولویت قرار دادن رسیدگی به مشکلات مردمی، خدمات‌رسانی بیشتر و برنامه‌ریزی رفع دغدغه‌های واقعی شهروندان از اولویت‌های مدیریت شهری همدان است که راه‌اندازی مرکز 137، جهش مهمی برای رفع مشکلات شهری مردم محسوب می‌شود.

صوفی تصریح کرد: شهرداری همدان به عنوان یکی از دستگاه‌های خدماتی، اجتماعی و مدنی‌محور در شهر، ارتباط بسیار نزدیکی با اقشار مختلف جامعه دارد و بی‌تردید موفقیت در گرو ارتباط مستمر و شناخت همه جانبه مطالبات شهروندان است.

وی با تأکید بر اینکه تعامل، رصد و شناخت از خواسته‌ها، مطالبات، مشکلات و مسائل شهر و شهروندان برای شهرداری ضرورتی انکارناپذیر است، ادامه داد: بر اساس روش سنتی گذشته، شهروندان برای دریافت خدمات از شهرداری با ثبت درخواست‌ها، زمان بسیاری را در شهرداری مناطق و سازمان در رفت‌وآمد بودند در حالی که این شرایط و بستر با رشد فناوری و شبکه‌های اجتماعی جان تازه‌تری گرفته است.

شهردار همدان با بیان اینکه در حال حاضر روزانه یک‌هزار شهروند برای دریافت خدمات، مشکلات خود را با مرکز 137 مطرح می‌کنند، خاطرنشان کرد: کارشناسان این حوزه با ثبت و ارجاع مشکلات به کارشناس و یا مسئول مربوطه، مدت زمان رسیدگی به درخواست‌ها را تسریع می‌دهند.

وی با تأکید بر اینکه کارشناس و یا مدیر حوزه موظف است ظرف مدت تعیین شده پاسخگوی شهروندان باشد، یادآور شد: ناظران و بازرسان مرکز 137 نیز با پیگیری امور شهروندان، رضایت‌مندی را جویا می‌شوند که در صورت عدم رضایت‌مندی، مسئول پیگیری ویژه 137 موظف به پیگیری است.

صوفی اظهار کرد: در مجموع فرآیند کلی مرکز 137 شهرداری همدان شامل ثبت پیام، ارجاع به مجری انجام کار و پیگیری، بازخورد سنجی، پیگیری ویژه و مختومه شدن پیام است.

وی با بیان اینکه در این مرکز حدود 500 تن از نیروهای شهرداری، برنامه‌های خود را به صورت سیستمی، آموزش دیده و تحویل گرفته‌‌اند، گفت: با حذف سیستم سنتی گذشته، به صورت آنلاین و رایگان مباحث شهری برطرف خواهد شد.

شهردار همدان بیان کرد: این مرکز جایگزین مراجعه حضوری شهروندان به واحدهای اجرایی شهری شده و شهروندان بدون مراجعه به شهرداری برای طی کردن بروکراسی اداری و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خواسته‌های شهری خود خواهند رسید.

وی در ادامه مسیر‌های 9گانه ثبت اعلام درخواست‌ها، پیشنهادات و شکایت‌های شهروندان توسط مرکز 137 را عنوان کرد و افزود: ملاقات عمومی، ارتباط مستقیم با مدیران شهری و شورای شهر در محل مرکز، صندوق پستی، ایمیل، سامانه پیامکی 10005137 و 1000137137137، درگاه اینترنتی و نرم‌افزارهای موبایل این مرکز مسیرهای 9گانه در این خصوص است.

صوفی تصریح کرد: این سامانه مدیریت شهری با رعایت اصول شهروندی، مشارکت مردمی و پاسخگویی مسئولانه، به صورت شبانه روزی و در سه شیفت کاری نسبت به برقراری ارتباطی آسان و یکسان به منظور جلب رضایت‌مندی شهروندان تلاش خواهد کرد.

وی در پایان یادآور شد: مرکز 137 شهرداری همدان آماده دریافت هرگونه انتقاد، پیشنهاد و نیز رسیدگی به مشکلات موجود در محله‌ها و مناطق مختلف شهری با محوریت خدمات شهری، فنی و عمرانی، حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری، اماکن عمومی، زیباسازی و چشم‌انداز شهری، امور اجتماعی و نظارت همگانی بر رفتار و عملکرد پرسنل شهرداری است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن