Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی تصمیمی برای افزایش قیمت مرغ نداریم

تصمیمی برای افزایش قیمت مرغ نداریم

b_150_150_16777215_00_images_morgh63.jpg

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان گفت: مرغ مورد نیاز بازار همدان به راحتی تامین می‌شود و هیچ گونه کمبودی وجود ندارد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، جواد عاشوری با بیان اینکه تصمیمی برای افزایش نرخ مرغ اتخاذ نشده است اظهار داشت: قیمت مصوب مرغ در بازار همدان 24 هزار و 900 تومان تعیین شده و همه واحدها موظف به رعایت آن هستند.
وی با اشاره به اینکه روزانه 60 تا 65 تن مرغ گرم در همدان توزیع می‌شود، تصریح کرد: برای پیشگیری از تخلف، مرغ‌ها به صورت حواله‌ای در اختیار واحدها قرار می‌گیرد.
رئیس‌ اتحادیه مرغ و ماهی همدان با بیان اینکه تقاضای خرید مرغ نسبت به ماه گذشته کمتر شده است، عنوان کرد: تعطیلی تالارها و رستوران‌ها به خاطر شرایط کرونایی و کاهش مراسمات عروسی و مهمانی، میزان تقاضا را کاهش داده است.
عاشوری با تاکید بر اینکه همه نوع برند و برچسب مرغ هیچ تاثیری در قیمت آن ندارد، گفت: متاسفانه برخی واحدها با بهانه‌هایی مانند مرغ شمال یا مهاباد اقدام به گرانفروشی می‌کنند.
وی با بیان اینکه بازرسان ما به صورت روزانه در سطح بازار حضور داشته و بر نحوه توزیع نظارت می‌کنند، تصریح کرد: عمده تخلفات و گرانفروشی واحدها مربوط به نقاط حاشیه‌ای شهر و دور از چشم بازرسان است.
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان با اشاره به اینکه قطعه‌بندی مرغ برای مشتری ممنوع اعلام شده، اظهار داشت: این اقدام به منظور کنترل و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا بوده است.
عاشوری به نرخ مصوب هر شانه تخم‌مرغ اشاره کرد و گفت: قیمت مصوب هر شانه تخم‌مرغ برای مصرف کننده 34 هزار تومان اعلام شده است.
وی با اشاره به اینکه حداکثر قیمت هر شانه تخم‌مرغ 36 هزار تومان است، تصریح کرد: این تفاوت قیمت به خاطر وزن و سایز تخم‌مرغ‌ها است.
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان با بیان اینکه وضعیت جوجه‌ریزی‌ها خوب است و کمبودی احساس نمی‌شود اظهار داشت: هیچ مشکلی در تامین مرغ و تخم‌مرغ مورد نیاز مردم وجود ندارد./ تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن