Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی عزاداران نسبت به اهداف امام حسین (ع) حساس باشند

عزاداران نسبت به اهداف امام حسین (ع) حساس باشند

b_150_150_16777215_00_images_shabani1397.jpg

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه عزاداران حسینی باید نسبت به اهداف امام حسین(ع) حساس باشند، گفت: مجالس عزا برای رسیدن و قرار گرفتن در مسیر حضرت که همان امر به معروف است، برگزار می‌شود.

به گزارش "همدان‌نیوز"، آیت‌اله حبیب شعبانی با بیان اینکه نتیجه تحریف‌ها، انحراف در جامعه خواهد بود، اظهار داشت: پیامبر اسلام(ص) یک مسیر نورانی را برای جامعه مشخص کرده‌اند و اگر این مسیر که در جریان غدیر هم مطرح کردند مورد تحریف واقع نمی‌شد، هیچ انحرافی را در جامعه شاهد نبودیم.
وی افزود: اگر ولایت امام علی(ع) استمرار پیدا می‌کرد به دوران ظهور می‌رسیدیم، نتیجه تحریفی که در غدیر رقم خود، انحراف جامعه اسلامی از مسیر پیامبر(ص) بود.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه جهان اسلام در ۱۴۰۰ سال گذشته با بدترین تشددها مواجه شده است، مطرح کرد: متاسفانه این انحرافات باعث شد به جای آنکه دنیای اسلام در مقابل استکبار قرار گیرد، درگیر تشددهای داخلی باشد.
وی تصریح کرد: اینکه جامعه به جایی می‌رسد که فرزند پیامبر را به شهادت می‌رساند، جز عجایبی است که ثمره درک نکردن عظمت ولایت است.
آیت‌اله شعبانی با تاکید بر اینکه مردمی که علیه حسین بن علی(ع) شمشیر کشیدند فهم درستی از حضرت نداشتند، گفت: در عاشورا بحث امامت و ولایت نبود بلکه امام حسین، ولی خدا، به دنبال آن بود تا مسلمانی خود را ثابت کند.
وی بیان کرد: امام محل تجلی اراده خداوند است، اما جامعه به دلیل انحراف از این مقام محروم شد.
امام جمعه همدان به تشریح ویژگی‌های تشخیص امام در جامعه پرداخت و گفت: امام کسی است که نظام اجتماعی و عزت جامعه اسلامی را حفظ می‌کند و پناهگاهی برای مردم است و اگر امام از جامعه حذف شود، باید منتظر حضور منافقین در آنجا باشیم.
وی ادامه داد: در کشورهای عربی که امامت در آن وجود ندارد مشاهده می‌کنیم که امروز اسرائیل را به رسمیت می‌شناسند و نسبت به آن بی تفاوت هستند و این همان نتیجه حذف امام در جامعه است.
آیت‌اله شعبانی با تاکید بر اینکه اگر امام حسین(ع) به شهادت نمی‌رسید، امروز نامی از اسلام وجود نداشت، مطرح کرد: نه تنها شیعه که اسلام مدیون امام حسین(ع) است، چرا که یزید به دنبال آن بود تا اثری از اسلام باقی نماند و اسلام را به طور کامل حذف کند.
وی با بیان اینکه عزاداران حسینی باید نسبت به اهداف امام حسین(ع) حساس باشند، اظهار داشت: مجالس عزا برای رسیدن و قرار گرفتن در مسیر حضرت که همان امر به معروف است، برگزار می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان همدان امر به معروف را وظیفه همگانی و یک وظیفه قرآنی دانست و گفت: امر به معروف تنها حجاب نیست، بلکه مقام امر به معروف به معنای اصلاح حاکمیت جامعه است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن