Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی برگزاری مراسم شب قدر در امامزاده عبدالله (ع) همدان

برگزاری مراسم شب قدر در امامزاده عبدالله (ع) همدان

b_150_150_16777215_00_images_ghadre19_13.jpgرئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان از برگزاری مراسم شب های قدر در امامزاده عبدالله(ع) شهر همدان با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، حجت الاسلام سیدحسن رضوی درباره برگزاری مراسم معنوی شب های قدر در امامزاده ها و بقاع متبرکه همدان اظهار کرد: مراسم معنوی شب های قدر در امامزاده عبدالله(ع) شهر همدان با یک چهارم ظرفیت برگزار می شود.

وی افزود: در سایر مناطقی که امکان بازگشایی مساجد وجود ندارد، با اعلام افراد و هیئت امنای آن منطقه وضعیت بررسی شده و امامزاده آنجا برای برگزاری مراسم شب های قدر با رعایت نکات بهداشتی بازگشایی می شوند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان با بیان اینکه مراسم شب های قدر امامزاده عبدالله(ع) به طور زنده از شبکه همدان پخش می شود، اعلام کرد: با همکاری هلال احمر افراد ورودی به امامزاده عبدالله(ع) کنترل شده و از ورود افراد بیمار به امامزاده جلوگیری می شود.

وی با بیان اینکه تمام افراد در محل برگزاری مراسم باید از ماسک و دستکش استفاده کنند، گفت: افراد شرکت کننده لازم است سجاده، مهر، قرآن، مفاتیح و چادر نماز شخصی خود را به همراه داشته باشند.

رضوی با بیان اینکه امامزاده ها به صورت هفتگی ضدعفونی و گندزدایی می شوند، افزود: مراسم شب های قدر در آرامستان و گلزار شهدای همدان امشب برگزار نمی شود و برگزاری مراسم احیا در این مکان ها نیاز به تأیید دانشگاه علوم پزشکی همدان دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان با بیان اینکه مراسم احیا از ساعت ۲۳ به مدت دو ساعت در امامزاده عبدالله(ع) برگزار می شود، گفت: حجت الاسلام شعبانی موثقی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، حجت الاسلام حسینی یمین و حجت الاسلام طاهری سخنرانان مراسم شب های قدر در امامزاده عبدالله(ع) هستند./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن