Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی آموزش مهارت‌های زندگی در مراکز پیش‌دبستانی همدان

آموزش مهارت‌های زندگی در مراکز پیش‌دبستانی همدان

b_150_150_16777215_00_images_mahd.kodak885.jpgمعاون آموزش ابتدایی استان همدان گفت: آموزش مهارت های زندگی در دوره پیش دبستانی از اهمیت خاصی برخوردار است.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان، یاسر نانکلی در جمع مربیان پیش دبستانی شرکت کننده در دوره آموزشی که در مدرسه دستغیب همدان برگزار شد، با اشاره به اهمیت دوره پیش دبستانی، اظهار کرد: توجه به این دوره در پیشرفت و توسعه جوامع بسیار موثر است.

نانکلی شرایط زیستی کودکان را از دیگر دلایل اهمیت دوره پیش دبستانی دانست و خاطر نشان کرد: دوره پیش دبستانی به لحاظ سنی آخرین مرحله تکامل سلول های مغزی است.

وی با تاکید بر آموزش مهارت های زندگی در دوره پیش دبستانی، گفت: جامعه پذیری نوآموزان در این دوره باید به نوعی شکل بگیرد.

نانکلی تصریح کرد: مربیان پیش دبستانی باید روانشناس کودک باشند و متناسب با شرایط کودکان و رشد اجتماعی آنها برنامه تدوین و طراحی کنند.

معاون آموزش ابتدایی استان تخصص گرایی و به روز بودن مربیان پیش دبستانی را حائز اهمیت خواند و تصریح کرد: به روز بودن لازمه موفقیت مربیان پیش دبستانی است.

وی با اشاره به این که نگاه دولت توسعه دوره پیش دبستانی است، خاطرنشان کرد: پوشش نوآموزان در این دوره نسبت به گذشته افزایش یافته و تلاش می شود تمامی نوآموزان جذب شوند.

گفتنی است این دوره با شرکت بیش از 180 نفر از مربیان پیش دبستانی جدید استان برگزار شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن