Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی بخشیدگی شهریه ثابت دانشجویان ترک تحصیل کرده پیام نور

بخشیدگی شهریه ثابت دانشجویان ترک تحصیل کرده پیام نور

b_150_150_16777215_00_images_payamnoor.jpgرئیس دانشگاه پیام نور گفت: دانشجوهایی که قبل از سال ۱۳۹۶ ثبت نام کرده اند و دیگر مراجعه نکرده اند اگر تا تاریخ ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۸ به دانشگاه بازگردند، شهریه ثابت آن ها مشمول بخشیدگی می شود.

به گزارش "همدان نیوز"، محمد رضا زمانی در نشست خبری که در محل دانشگاه پیام نور برگزار شد گفت:طبق تفاهمی که معاونت روستایی انجام شده است، هماهنگی هایی  با فرمانداری و استانداری ها شده است تا برای فارغ التحصیلان توانا زمینه ایجاد کار فراهم شود. آموزش های حرفه ای متناسب به شغل و بوم به فارغ التحصیلان  در دانشگاه پیام نور داده می شود. گواهینامه ای که  از سوی دانشگاه صادر می شود، به کارآموزان تا سقف ۶ میلیون تومان وام اشتغالزایی ارایه می شود.

رئیس دانشگاه پیام نور افزود: این طرح به صورت پایلوت در استان «کرمان»، «همدان»، «خراسان رضوی»،«لرستان» «سیستان و بلوچستان» اجرا می شود و  پس از اعلام نتیجه و بررسی نقاط ضعف و قوت این طرح را به استان های دیگر هم تعمیم می دهیم  تا اشتغال پایدار ایجاد کنیم.

وی با اشاره به بخشیدگی شهریه ثابت به کسانی که ترک تحصیل از دانشگاه کرده اند گفت: دانشجویانی که در مقطعی ترک تحصیل کرده اند و بخواهند دوباره ادامه تحصیل دهند، لازمه این است که شهریه ثابت  سال هایی که نیامده اند را پرداخت کند. دانشجوهایی که قبل از سال ۱۳۹۶ ثبت نام کرده اند و دیگر مراجعه نکرده اند اگر تا تاریخ ۱۵ آبان ماه 1398 به دانشگاه بازگردند، شهریه ثابت آن ها مشمول بخشیدگی می شود.

وی همچنین بیان کرد: تسهیلاتی که از سوی  بانک ها به دانشجویان داده می شود  شامل شهریه و پرداخت بدهی های شهریه نیز می شود.

زمانی گفت: دانشگاه تلاش دارد بحث عدالت آموزشی را در مناطق محروم پیگیری کند و کیفیت آموزشی را ارتقا دهد. ۳۰ درصد رتبه های بالای دانشگاه های دولتی در مقطع ارشد از دانشگاه های پیام نور هستند.

وی با بیان اینکه در حوزه بین الملل ۴۰ واحد داریم گفت: در بسیاری از کشورها هم نمایندگی دانشگاه راداریم.

رئیس دانشگاه پیام نور بیان کرد:  تصمیمی نداریم تا شهریه دانشگاه را افزایش دهیم، اگر قرار بر افزایش باشد به حداقل مجاز آن اکتفا می کنیم. همچنین موسسات فراگیر هیچ مجوزی از این دانشگاه ندارند و آزمون فراگیر سوی سازمان سنجش و آموزش کشور گرفته می شود.

زمانی با بیان اینکه زمان ثبت نام براساس سوابق تحصیل در دانشگاه پیام نور تا ۲۸ شهریور تمدید شد گفت: این دانشگاه بزرگترین دانشگاه دولتی است که ۴۳۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه تعداد ۵۰۰ مرکز و واحد در داخل کشور و ۴۰ نمایندگی در سراسر جهان دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن