Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری کشف آثار دوره قاجار و اسلامی در کاوش خیابان باباطاهر

کشف آثار دوره قاجار و اسلامی در کاوش خیابان باباطاهر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان از کشف آثار مربوط به دوره قاجار و اسلامی در کاوش خیابان باباطاهر خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، محسن معصوم‌علیزاده امروز در بازدید از روند کاوش پروژه خیابان باباطاهر که چندی پیش در حین عملیات پیاده راه‌سازی این خیابان کشف شد، اظهار داشت: با مشاهده بخشی از آثار کشف شده از همان ابتدا به دقت کار کاوش شروع شد و با همکاری خوب شهرداری توانستیم بخش از آثار مربوط به دوره قاجار و بخشی از دوره اسلامی را در این منطقه ببینیم.

وی از پیدایش آثار  معماری بسیار خوب و ارزشمند در منطقه خیابان باباطاهر خبر داد و افزود: نیاز بود کاوش ادامه یابد و اطلاعات بیشتری کسب شود که انجام اقداماتی در دستور کار قرار گرفت و سعی می‌کنیم تا تقریبا یک ماه دیگر به نتیجه قطعی در این پروژه برسیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان بیان کرد: بر اساس شواهد کاوش، بخشی از بافت مسکونی شهر در قرون متأخر اسلامی در این محدوده بوده است و امیدواریم با ادامه کاوش‌ها بتوانیم آثار بیشتر را کشف و به‌ویژه به معماری دوران تاریخی شهر همدان برخورد کنیم.

معصوم علیزاده با اشاره به اینکه تفکر ما این است این پروژه به وضعیت ثبت جهانی هگمتانه کمک کند، عنوان کرد: هر آنچه از این محل به دست آید به دانش و اطلاعات ما افزوده و می‌تواند به پرونده ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان پیوست شود.

 وی افزود: امروز مواردی را مطرح کردیم تا پروژه با سرعت بیشتری ادامه یابد و سریع به جمع‌بندی برسیم و جلسه‌ای هم در این زمینه با شهردار خواهیم داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی همدان گفت: این پروژه می‌تواند ظرفیت خوب گردشگری به شمار آید و بخشی از آن با طراحی که انجام خواهد شد در معرض دید عموم قرار گیرد و درصددیم ضمن پیاده‌راه؛ مردم بخشی از هنر زیبایی معماری در دوران تاریخی مختلف و لایه‌های مختلف شهری را ببینند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن