Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری ارسال پرونده «منظر تاریخ شهری از هگمتانه تا همدان» به یونسکو

ارسال پرونده «منظر تاریخ شهری از هگمتانه تا همدان» به یونسکو

مدیرکل میراث فرهنگی-گردشگری و صنایع دستی استان همدان از آماده‌سازی پرونده «منظر تاریخ شهری از هگمتانه تا همدان» برای ثبت در فهرست میراث جهانی و ارسال پرونده آن به یونسکو خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، علی مالمیر با اشاره به اینکه هگمتانه یکی از مهم‌ترین سایت‌های تاریخی کشور است، درخصوص ثبت جهانی آن گفت: در کنار مباحث فنی، باید ثبت جهانی یک اثر تبدیل به مطالبه استانی شود و تمام نهاد‌ها و ارگان‌ها پای ثبت آن اثر بایستند.

مدیرکل میراث فرهنگی_ گردشگری و صنایع دستی استان همدان خاطرنشان کرد: پرونده‌ای که اکنون پیگیری می‌شود با عنوان «منظر تاریخ شهری از هگمتانه تا همدان» از زمان شکل گیری همدان در هگمتانه باستانی را دربر می‌گیرد و تا هسته اصلی، بازار و آنچه اکنون به عنوان شهر همدان شکل گرفته شامل می‌شود.

علی مالمیر در خصوص سایر پرونده‌هایی که استان همدان برای ثبت در فهرست میراث جهانی آماده کرده است، گفت: غار علیصدر به عنوان یکی از خاص‌ترین غار‌های دنیا در کنار منظر فرهنگی دره ارزانفود (Arzan Fud)، روستای سنگی ورکانه (Varkaneh)، مجموعه نوشیجان (Nushijan) و کاروانسرای فرسفج تویسرکان و تاج آباد می‌تواند به عنوان آثار شاخص میراث طبیعی و فرهنگی همدان در یونسکو ثبت جهانی می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن