Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری بازدید ۱۰۰ هزار نفر از غار علیصدر

بازدید ۱۰۰ هزار نفر از غار علیصدر

مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت: در فروردین ماه امسال ۱۳۰ هزار نفر از غار علیصدر بازدید کردند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، عنایتی در نشست خبری با اصحاب رسانه گقت:از ابتدای تاسیس این شرکت تاکنون به گردشگران زیادی خدمات ارائه داده است.

او گفت: شرکت علیصدر یک شرکت  سهامی خاص است و براساس قانون تجارت مدیریت می‌شود و به عنوان نهاد عمومی و غیر دولتی محسوب می‌شود، اما دستگاه بالا دستی آن وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی است که بر آن نظارت دارد.

او گفت :غارعلیصدر از ابتدای امسال تاکنون توانسته خدمات مطلوبی به گردشگران ارائه بدهد.

او گفت: میانگین تعداد بازدید کنان طی ۱۵ سال گذشته ۵۰۰ هزار نفر در سال بوده است، اما در این دو سالی که درگیر ویروس کرونا بودیم تعدادگردشگران دز سال ۱۰ الی ۱۵ هزار نفر بود.

مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت:امسال درامد شرکت غار علیصدر ۱۳ میلیارد توملن تاکنون بوده است و ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان حقوق فروردین ماه  کارکنان و کارگران شرکت غار علیصدر بوده است.

عنایتی گفت: در مجموع از ۱۳ میلیارد تومان در امد ان شرکت ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای امسال تاکنون هزینه شده است.

مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت: ساخت و ساز در داخل روستای علیصدر طبق دستور العمل طرح هادی وبا مجوز دهیاری انجام می شود اما در خصوص ایجاد بوم گردی با توجه به اینکه روستا ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر دارد اما تاکنون تمایلی برای ساخت خانه های بوم گردی نشان نداده است.

عنایتی در خصوص تبلیغات بین المللی هم گفت: مدنظر است تبلیغات بین المللی را انجام دهیم تا علاوه بر گردشگرهای داخلی ، گردشگران خارجی بیشتری جذب منطقه شوند و در نهایت  اشتغالزایی بیشتری نیز انجام شود.

او گفت: بزرگترین مشکل شرکت علیصدر برای سرمایه گذاری اوقافی بودن زمین‌ها است به طوری که بار‌ها سرمایه گذار‌های کلان حتی در سطح بین المللی برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی کردند، اما بعد از طی مراحل برای واگذاری به سرمایه گذار به مرحله واگذاری مالکیت که رسیدیم به علت اوقافی بودن زمین سرمایه گذاران استقبال نکردند؛اما در این خصوص نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی قول داده که این مشکل را حل کند./ باشگاه خبرنگاران جوان

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن