Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری جذب نیروی متخصص در موزه منطقه‌ای غرب کشور

جذب نیروی متخصص در موزه منطقه‌ای غرب کشور

استاندار همدان با بیان اینکه جذب نیروی انسانی متخصص موزه منطقه‌ای غرب کشور در دستور کار است، گفت: در صدد هستیم تا هر چه زودتر نیروهای متخصص و تحصیلکرده جذب این مجموعه ارزشمند شوند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، علیرضا قاسمی‌فرزاد در حاشیه بازدید از موزه منطقه‌ای غرب کشور و موزه هگمتانه، بیان کرد: موزه منطقه‌ای غرب کشور و مخزن امن اقدام ارزشمندی است که با اعتبارات ملی و استانی حمایت‌های تام و تمام را از آن داریم.

وی ادامه داد: برای جذب هر تعداد نیروی انسانی که میراث فرهنگی استان لازم بداند پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم تا نیروهای خبره، متخصص و تحصیلکرده جذب شوند.

قاسمی‌فرزاد اضافه کرد: در طول یکی دو سال آینده مجموعه فاخری از آثار و میراث گران‌بهای فرهنگی را در استان خواهیم داشت که می‌تواند تاریخ و تمدن بشر و انسانیت را به خوبی معرفی کند. 

وی در ادامه مطرح کرد: امروز به دلیل خشکسالی، کشاورزی نمی‌تواند مثل گذشته رونق داشته باشد و ممکن است صنعت نیز به تحول عمیقی نیاز داشته باشد بنابراین در این شرایط میراث فرهنگی و ‌گردشگری می‌تواند پا بگیرد و روی سایر صنایع سایه بیندازد.

استاندار همدان درباره اهمیت و ارزش مجموعه هگمتانه نیز اظهار کرد: این مجموعه ارزشمند بخشی از تاریخ تمدن و میراث نیاکان ما و جز افتخارات همدان محسوب می‌شود که سال‌های پیش باید مورد توجه بیشتری قرار می‌گرفت. 

قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه یکی از پایه‌های اساسی هر کشور و ملت قدمت، پیشینه و آثار گران‌بهای فرهنگی و علمی آن است، عنوان کرد: وجود تاریخ کهن بیانگر هویت دیرینه‌ای است که نسل به نسل به دست ما رسیده و به عنوان یک هویت در مسیر زمان رنگ اعتقادی و مذهبی به خود گرفته است‌.

وی اضافه کرد: شواهد و قراین نشان می‌دهد ایرانیان پیش از اسلام موحد بودند و در دوران اسلامی نیز رنگ اعتقادی جلای خاصی به آثار هنری آنها داده است و در تلالو این فرهنگ غنی دینی و اسلامی آثار گران‌بهایی خلق و دانشمندان بزرگی تربیت شدند.

قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه میراث فرهنگی به عنوان پایه و اساس تمدن باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، تصریح کرد: خوشبختانه این‌ موضوع سال‌هاست در کشور مورد توجه قرار گرفته و در سطح‌ جهانی هم بایستی مطرح و ثبت شود.

وی با اشاره به اینکه در طول سال‌های قبل تلاش‌هایی برای ثبت جهانی هگمتانه صورت گرفته است، شرح داد: امسال نیز اقدامات خوبی در این زمینه انجام شد، در راستای ثبت جهانی هگمتانه موانعی باید رفع شود که  جلساتی با مشاور وزیر میراث فرهنگی و صاحبنظران این حوزه، برگزار و نتایج خوبی نیز حاصل شد.

استاندار همدان در پایان تاکید کرد: همه توان و امکانات استان را برای ثبت جهانی هگمتانه به کار گرفته‌ایم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن