Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری تپه هگتانه باید ثبت جهانی شود

تپه هگتانه باید ثبت جهانی شود

b_150_150_16777215_00_images_hegmatane.jpgنماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان به مناسبت هفته میراث فرهنگی، صبح روز پنج‌شنبه یکم خرداد از بخش‌های مختلف سایت باستانی هگمتانه، موزه این مجموعه و موزه منطقه‌ای در حال ساخت غرب کشور بازدید و بر ثبت جهانی تپه هگمتانه تاکید کرد.

به گزارش "همدان نیوز"، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در ابتدای این بازدید با تبریک هفته میراث فرهنگی به همه فعالان این حوزه گفت: زحمات فراوانی برای احیاء و زنده نگه داشتن تمدن و فرهنگ کهن این استان کشیده شده که قابل تقدیر است.

وی افزود: امروز در جریان این دیدار با شگفتی‌های فراوانی مواجه شدم که از هزاران سال پیش به یادگار مانده است و نشان از آن دارد که انسان‌ها با تمام محدودیت‌هایی که وجود داشته، چه تلاش وافری برای شکل‌گیری تمدن بشری داشته‌اند. 

آیت‌الله شعبانی اظهار کرد: بنده امروز به یاد این آیه قرآنی افتادم که می‌فرماید: شما که امروز خیلی ادعا دارید، گذشتگان شما خیلی قدرتمند و قوی‌تر بودند اما اکنون دیگر نیستند، این آیه امروز واقعاً اینجا ظهور و بروز دارد.

امام جمعه همدان از همه مردم ایران و نیز مردم استان همدان خواست تا از این مجموعه تاریخی بازدید کرده و با فرهنگ و تمدن بزرگ ایران و همدان بیشتر آشنا شوند.

وی ادامه داد: وجود آثار تاریخی هم‌چون تپه هگمتانه  در استان نشان می‌دهد که همدان یک استان با فرهنگ و تاریخ کهن است و این جای شکرگزاری دارد و ما باید قدر این نعمت را در استان بدانیم.

آیت‌الله شعبانی گفت: ما کمتر شهری در دنیا به قدمت همدان داریم و وجود چنین  جاذبه‌های تاریخی در همدان می‌تواند منجر به رونق صنعت گردشگری شود و باید برای ثبت جهانی هگمتانه و دیگر آثار واجد ارزش ما تلاش دو چندان شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن