Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری ورود گردشگران چینی به همدان

ورود گردشگران چینی به همدان

b_150_150_16777215_00_images_gardeshgari142.jpg

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان، از ورود ۲۵ نفر گردشگر چینی به استان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، علی خاکسار بیان کرد: وزارت بهداشت، اطمینان سلامت کامل این گردشگران را داده است زیرا برای ورود آنان یک‌ مبدأ در نظر گرفته شده و از آنان تست سلامت گرفته می‌شود.
وی با ذکر اینکه، اگر فردی حامل ویروس کرونا باشد یا در قرنطینه قرار می‌گیرد و یا دیپروت خواهد شد، ادامه داد: در کشور چین شهرهایی که افراد آن مبتلا به ویروس کرونا هستند، قرنطینه شده و حق خروج‌ از آن محل را ندارند.
وی با بیان اینکه، در راستای توسعه گردشگری استان و خروج از فصلی بودن گردشگری، اقدام به برگزاری رویداد ملی و بین‌المللی در نیمه دوم سال کردیم، افزود: این اقدام یکی از راهبرد های اداره میراث فرهنگی به منظور استفاده از ظرفیت زمستانی استان است.
وی با ذکر اینکه با توجه به سابقه استان در برگزاری ۸ دوره جشنواره زمستانه، تصمیم به برگزاری ۹امین دوره آن گرفتیم، عنوان کرد: در سال ‌های گذشته برگزاری این جشنواره متکی به بارش برف بود، اما امسال برنامه‌های شاد و متنوعی در نظر گرفته شده تا عدم بارش برف خللی در کار این جشنواره پیش نیاورد.
خاکسار با اشاره به اینکه، هماهنگی‌هایی با هتل‌ها، مراکز تفریحی و خدماتی و مراکز عرضه محصولات استان مبنی بر ارائه تخفیفات صورت گرفته است، اظهار کرد: برنامه‌ی خاصی برای حضور گردشگران در نظر گرفته نشده بود و وجود آفرها و تخفیفات انگیزه اصلی سفر به استان است.
وی با ذکر اینکه رویداد ملی ایران باشکوه امسال همزمان با سال نو چینی‌ها شد، گفت: در سال گذشته استان‌های تهران، یزد، کرمان، سمنان و اصفهان میزبان و برگزار کننده این رویداد بودند.
وی در ادامه با بیان اینکه امسال استان همدان و البرز هم به برگزار کنندگان این رویداد اضافه شدند، توضیح داد: کشور چین بزرگترین بازار صادرکننده گردشگر را دارد و همچنین طی تفاهم نامه‌ای میان ایران و چین مبنی بر لغو روادید، خواستار استفاده از این فرصت برای رونق گردشگری شدیم.
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان، عنوان کرد: برای حضور و احترام به گردشگران چینی، تزئین برخی اماکن با روبان‌ها و فانوس‌های قرمز در دستور کار اداره قرار گرفته بود که به دلیل اتفاقات ناگواری در کشور افتاد و عزاداری مردم انجام آنان لغو شد./ همدان آنلاین

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن