Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری برخورد با تورهای غیرمجاز گردشگری در همدان

برخورد با تورهای غیرمجاز گردشگری در همدان

b_150_150_16777215_00_images_gardeshgari852.jpgمعاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری استان همدان از برخورد با تورهای غیرمجاز گردشگری در استان همدان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، علی خاکسار در جمع خبرنگاران از برخورد با تورهای غیر مجاز گردشگری در استان همدان خبر داد و گفت: درصورت بررسی هر گزارش دریافتی چنانچه روال قانونی طی نشده و تور مجاز نباشد از اجرای آن در هر مرحله ای ممانعت بعمل خواهد آمد.

وی اظهار داشت: براساس قانون برنامه ریزی و اجرای تورهای سیاحتی داخلی و خارجی تنها توسط دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی دارای پروانه بهره برداری از سازمان میراث فرهنگی مجاز است.

خاکسار گفت: دفاتر و شرکتهای خدمات مسافرتی به عنوان بنگاههای تخصصی تورگردانی می توانند درزمینه برنامه ریزی سفر، اخذ روادید، تنظیم و انجام مسافرت گروهی داخلی و خارجی، ذخیره مکان و هرگونه خدمات ایرانگردی و جهانگردی فعالیت نمایند،کنند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری استان همدان ادامه داد: دفاتر و شرکتهای خدمات مسافرتی بر اساس قانون باید تمامی مشخصات تعهدات و خدمات تور را در قرارداد فی مابین درج و به رویت و امضای مسافر برسانند.

خاکسار با بیان اینکه طبق قراردادها مشتری باید از ابتدا تا پایان سفر از برنامه مدون گردش خود مطلع باشد، گفت: بیمه مسافرتی و حضور راهنمای گردشگری دارای کارت راهنمایی از سازمان میراث فرهنگی نیز از دیگر الزامات برگزاری تور است.

خاکسار گفت: دفاتر خدمات مسافرتی باید اجزای تور شامل بیمه، اقامت، ایاب و ذهاب و راهنما را از مراجع قانونی تامین کنند چراکه این موضوع آسیب های سفر را به حداقل می رساند، گفت: کنترل و پایش مستمر عملکرد دفاتر و شرکتهای خدمات مسافرتی توسط مراجع مرتبط آموزش و توانمند سازی و بروز رسانی اطلاعات کارکنان دفاتر و پاسخگویی آنان به مرجع صدور مجوز در مقابل عملکرد و تعهدات به مسافران از مزیت های انتخاب دفاتر خدمات مسافرتی برای سفرهای گروهی مطمئن، به صرفه و خاطره انگیز است.

خاکسار با هشدار به مردم، شهروندان و خانواده ها برای پرهیز از سفر با تورهای غیرمجاز که با تبلیغ و بازاریابی درفضای مجازی و شبکه های اجتماعی جوانان و خانواده ها را جذب و ترغیب به استفاده از بسته های سفر مهیج غیر واقعی کرده و هیچ گونه پاسخگویی به مسافران و گردشگران ندارند؛ از مردم خواست برای سفرهای گروهی ایران گردی و جهانگردی خود از بسته های سفر و خدمات دفاتر دارای مجوز استفاده کنند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری استان همدان اضافه کرد: در حال حاضر تعداد ۶۰ دفتر و شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی مجاز در استان همدان فعالیت دارند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن