Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی شایعه انتقال تیم پاس از همدان؛ نگرانی هواداران و تکذیب متولیان

شایعه انتقال تیم پاس از همدان؛ نگرانی هواداران و تکذیب متولیان

شایعه انتقال امتیاز باشگاه فرهنگی ورزشی پاس از همدان طی روزهای اخیر در بسیاری از محافل خبری و هواداری این استان پخش شده و بسیاری از هواداران و اهالی این دیار با نگرانی و دغدغه این موضوع را شنیده و به آن می پردازند.

به گزارش "همدان نیوز"، هرچند که نماینده هیأت امنای موسسه فرهنگی ورزشی آموزشی الوند(متولی اصلی اداره باشگاه پاس)، اواخر هفته گذشته در مراسم معارفه مدیرعامل جدید باشگاه به صراحت اعلام کرد که شایعه انتقال و یا خروج پاس از همدان به هیچ عنوان صحت ندارد و طبق مقررات مربوطه این امر ممکن نیست.

محمدصادق چیت سازیان افزود: تیم پاس به هشت هزار شهید استان همدان هبه شده است و پاس همدان با قدرت به کار خود ادامه می دهد و هدف اصلی ما نیز بازگرداندن تیم به جایگاه اصلی خود است.

خرداد ۱۳۸۶ بود که تیم فوتبال پاس با دستور فرماندهی وقت ناجا و( و پیگیری استانداری) به همدان انتقال یافت تا رویای حضور در لیگ برتر برای فوتبالدوستان این دیار رنگ واقعیت به خود بگیرد.

انتقال پاس به عنوان تیمی که آخرین بازمانده فوتبال ایران در قهرمانی باشگاه‌های آسیا بود موجب شد تا در همان سال به رغم اینکه برنامه هدفمندی برای انتقال وجود نداشت بسیاری از زیرساخت‌های فوتبالی این استان ایجاد و توسعه داده شود.

حاصل این اتفاق خوشایند و پرشور و شوق برای فوتبالدوستان همدانی در همان سال‌ها، ساخت ۲ ورزشگاه، بازسازی ورزشگاه شهدای قدس و شکوفایی و درخشش استعدادهای فوتبالی این استان برای کسب موفقیت و همچنین حضور در سایر باشگاه‌های مطرح کشور شد.

هر چند این انتقال در مباحث فنی و رقابت با سایر باشگاه‌های کشور نتیجه مثبتی به دنبال نداشت و با گذشت زمان شاهد سقوط‌ تلخ این تیم فوتبال بودیم.

تیم فوتبال پاس متاسفانه طی این سال ها(از زمان انتقال) تاکنون رنگ موفقیت را به خود ندیده و همواره در شرایطی میان صعود و سقوط بوده است و سبزپوشان دیار الوند در این سال‌ها هرگز نتوانستند در سه رده لیگ برتر، دسته اول و دسته دوم فوتبال کشور قد علم کنند.

پاسی‌ها در بهترین حالت با اختلاف تفاضل گل و یا امتیاز موفق به صعود نشدند و همین شرایط نیز باعث تکرار سقوط‌های تلخ برای آن‌ها شده است؛ سه سقوط تلخ از لیگ‌های برتر، دسته اول و دوم باعث شد تا کمر این تیم خم شود و هواداران پرشور و با تعصب فوتبال همدان را مغموم و دل شکسته کند.

تیم پاس همدان از زمان انتقال بیش از ۲۰ سرمربی در رده‌های مختلف لیگ فوتبال کشور داشته و به رغم صرف هزینه های سنگنین، شاهد ناکامی‌ بوده که بخش عمده آن ناشی از ضعف در مسایل فنی و مدیریتی تیم است.

تیمی که تنها سه فصل در لیگ برتر دوام آورد و سپس با سقوط به لیگ یک هم نتوانست موفق عمل کند و در پنج سال حضور در لیگ دسته یک هم ناکام بود.

سقوط به لیگ دسته دوم فوتبال کشور دومین کابوس مرگ بار تیم ریشه دار پاس بود که موجب شد از سال ۹۵ تا ۹۷ در این لیگ(رده های آخر) باقی بماند و طولی نکشید که به لیگ دسته سه هم سقوط کرد.

این سقوط‌های تلخ و مرگ بار موجب شد تا بازهم سودای خرید امتیاز مطرح شود و پاسی‌ها سال ۹۶ با خرید امتیاز دسته دومی نماینده خراسان رضوی، بازهم راهی لیگ دو شدند.

حتی خرید این امتیاز هم زمینه صعود پاس پس از ۱۵ سال را فراهم نکرد تا این تیم همچنان در لیگ دسته ۲ فوتبال باقی بماند.

واگذاری پر حرف و حدیث

تیرماه امسال بود که هیات امنای باشگاه پاس همدان با صدور اطلاعیه اعلام کرد که مدیریت باشگاه با توجه به سند تحول دولت مردمی و طبق عملکرد سال جاری و از طریق مزایده عمومی برای مدت حداقل سه سال به صورت مدیریت پیمان منتهی به اجاره به شرط تملیک به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

به دنبال این اطلاعیه، چهار متقاضی نسبت به تحویل مدارک خود اقدام و سران باشگاه اعلام کردند که پس از بررسی‌ها، در نهایت گزینه مدنظر هیات مدیره انتخاب شد.

اما این موضوع با واکنش رسانه‌های مختلف استان همدان و انتقاد از ابهام در شیوه واگذاری پاس به مدیریت پیمان که همان بخش خصوصی محسوب می‌شود، همراه شد. که این موضوع و شیوه عمل موجب انتقاد بسیاری از رسانه ها، اهالی فوتبال و جمعی از مدیران و ورزش دوستان استان شد که برگزاری مزایده یا مناقصه چگونه بوده و این اقدام وجاهت قانونی دارد یا اینکه مزایده واگذاری پاس در کدام روزنامه‌ کثیرالانتشار آگهی شده است.

این افراد خواستار اعلام ارقام پیشنهادی در مزایده شدند تا بدانند برنده مزایده با چه رقمی بوده است.

بیم و نگرانی هواداران

بحث مرتبط با مبهم بودن جریان واگذاری، بازتاب گسترده ای در رسانه‌ ها  به ویژه میان هواداران و فوتبال دوستان این دیار داشت و همگی خواستار شفاف سازی موضوع بودند.

یکی از موضوعات مهم و مورد توجه این افراد بحث انتقال امتیاز تیم پاس است که آیا عدم انتقال تیم در قرارداد قید شده یا خیر؟

رییس کانون هواداران تیم پاس در این باره گفت: نباید پیش داوری کرد چرا که هنوز اتفاق خاصی روی نداده و به طور قطع کانون هواداران پیگیر موضوع است.

علی صمدی افزود: پاس به شهدای گرانقدر همدان هبه شده و دل مشغولی هزاران هوادار فوتبالدوست است که سرمایه اصلی باشگاه محسوب می‌شوند.

به گفته وی، صاحبان اصلی این تیم شهدای گرانقدر همدان هستند که به صورت امانت به مسوولان سپرده شده و هواداران در صورت هرگونه تخلف سکوت نخواهند کرد.

صمدی افزود: اگر قرار بر این بود که پایتخت نشینان این تیم را حفظ کنند، چرا دیگر اثری از راه آهن، نفت و صباباطری تهران نیست و نمی‌خواهیم کسی دلسوز پاس باشد.

وی خاطرنشان کرد: باید به جای پاک کردن صورت مساله به دنبال رفع ایرادها باشند و اینکه در این سال‌ها چه تصمیمات اشتباهی منجر به بروز این اوضاع شده است.

وی گفت: باید دنبال احیا و تولد دوباره تیم فوتبال پاس همدان باشیم و عزم خود را برای موفقیت آن جزم کنیم.

صمدی افزود: به زودی با مدیرعامل جدید باشگاه نشستی خواهیم داشت و همه مسایل را بررسی و به صورت شفاف اعلام خواهیم کرد.

اواخر هفته گذشته «هادی خرمیان» طی مراسمی به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه فرهنگی، ورزشی پاس همدان معرفی شد، مراسم معارفه مدیرعامل جدید باشگاه پاس(پنجشنبه گذشته) با حضور پیشکسوتان فوتبال و رسانه‌ها برگزار شد.

چیت سازیان نماینده هیات امنای موسسه فرهنگی ورزشی آموزشی الوند در این مراسم گفت: باشگاه پاس در زیرمجموعه این موسسه قرار دارد و با تصمیم اعضا مدیریت این باشگاه به صورت پیمانی به مدت سه سال به بخش خصوصی واگذار شد.

وی با تکذیب شایعه انتقال پاس از همدان اظهار داشت: این شایعه ها صحت ندارد و پاس در همدان با قدرت به کار خود ادامه می دهد ضمن اینکه هرگونه انتقال امتیاز باید با کسب مجوز از سوی دستگاه ورزش و هیات فوتبال استان همدان انجام شود.

وی افزود: هدف ما بازگرداندن پاس به جایگاه اصلی خود است و انتظار داریم همه به مدیریت جدید کمک کنند.

چیت سازیان خاطرنشان کرد: ارکان باشگاه پاس در کمیته فنی، اخلاقی، انضباطی، فرهنگی و رسانه تشکیل شده و کار خود را شروع خواهند کرد.

اعضای کانون‌ هواداران باشگاه پاس در پایان این مراسم با مدیرعامل جدید این باشگاه به گفت وگو پرداختند.

دراین زمینه اعلام وضعیت رسمی باشگاه از سوی مدیریت و همچنین هیات فوتبال و دستگاه ورزش استان همدان به طور قطع بسیار مهم است چراکه شفاف کردن موضوع موجب اطمینان خاطر هواداران بیشمار این تیم در سطح استان خواهد شد.

هواداران انتظار دارند سران هیات امنای باشگاه به صورت رسمی و شفاف نسبت به این موضوع در خصوص قرارداد مربوطه اطلاع رسانی کنند تا خیال همه آسوده شود.

پاس در لیگ دسته دوم فوتبال کشور قرار دارد و حاصل فعالیت این تیم از سال ۱۳۸۶ تاکنون که امتیاز آن از تهران انتقال یافت، سقوط از لیگ برتر به لیگ یک و سپس لیگ دو و حتی لیگ سه بوده است./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن