Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی آموزش رایگان اسکواش در همدان/ رشد ۶۰ درصدی جذب ورزشکار

آموزش رایگان اسکواش در همدان/ رشد ۶۰ درصدی جذب ورزشکار

رئیس هیأت اسکواش استان همدان از اجرای طرح موفقیت آمیز آموزش رایگان اسکواش خبر داد و گفت: امسال شاهد رشد ۶۰ درصدی در جذب ورزشکار بیمه شده هستیم.

به گزارش "همدان نیوز"، اسدالله ربانی ‎مهر با اشاره وضعیت اسکواش اظهار کرد: برنامه‌ریزی خوبی که از سوی همکاران ما در مجموعه هیأت انجام گرفته و همچنین توسعه زیرساخت‌های این ورزش همدان را به قطب اسکواش کشور تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: فعالیت‎های ما به حدی خوب بوده است که طی چند سال گذشته از رتبه‎ هشتم جدول ارزیابی فدارسیون پله پله به رتبه سوم رسیده‎ایم و امروز یکی از قطب‎های اسکواش کشور هستیم.

رئیس هیأت اسکواش استان همدان در ماه‌های اخیر و بر اساس برنامه‌ریزی هیأت، اقدامات مؤثری در خصوص توسعه این رشته ورزشی، ایجاد و تجهیز زیرساخت‌ها و معرفی اسکواش به علاقه‌مندان انجام شده است.

وی اضافه کرد: در بخش برنامه‌های بلندمدت به توسعه زیرساخت‌های اسکواش توجه شده و اعتبارات خوبی برای احداث سالن اسکواش در همدان با همکاری سازمان مدیریت و استانداری اختصاص یافته است.

ربانی‎مهر تأکید کرد: با ساخت و تکمیل این سالن بیشتر مشکلات ما حل خواهد شد زیرا در حال حاضر تنها کورت اختصاصی ما، در مجموعه شهرداری قرار دارد و بیشتر فشار ما روی این سالن است.

وی با تقدیر از شهرداری برای ساخت کورت پارکی، اظهار داشت: سال گذشته به عنوان اولین شهر در کشور، توانستیم نسبت به همگانی کردن این ورزش اقدام کنیم و با همکاری شهرداری اولین کورت پارکی را احداث کرده و در حال حاضر با استقبال چشمگیر شهروندان مواجه شده است.

راه‌اندازی پدل اسکواش یکی از موارد مورد نیاز ورزش همدان

رئیس هیأت اسکواش استان همدان از اجرای طرح موفقیت آمیز آموزش رایگان اسکواش خبر داد و گفت: خوشبختانه در سال جاری، شاهد رشد ۶۰ درصدی در جذب ورزشکار بیمه شده هستیم.

وی ادامه داد: برای نخستین‌بار هیئت اسکواش استان در سطح ملی چهار تیم را راهی مسابقات کرده است که اولین تجربه رسمی اسکواش‎بازان همدانی در کشور است.

ربانی‎مهر بیان کرد: این مسابقات قطعاً سکوی پرش ورزشکاران ما خواهد بود زیرا در اولین حضور، چند ورزشکار ما به جمع هشت اسکواش باز پایانی راه پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی پدل اسکواش یکی از موارد مورد نیاز ورزش همدان است، گفت: آمادگی لازم برای معرفی سرمایه‌گذار بخش خصوصی در زمینه توسعه زیرساخت‌های اسکواش استان را داریم.

رئیس هیأت اسکواش همدان با بیان اینکه استعدادیابی و استعدادپروری از سیاست‌های اصلی هیأت است، گفت: همدان یکی از استان‌های بسیار مستعد کشور در رشته اسکواش بوده که به دنبال این هستیم تا از ظرفیت‌ها به ‌خوبی بهره ببریم.

وی با تأکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین مباحث که توسط هیأت دنبال شده توجه به مباحث فرهنگی است، اذعان کرد: بر این اساس در مناسبت‌ها و اعیاد همچون دهه فجر، آزادسازی خرمشهر و سالگرد شهادت شهید شمسی‌پور مسابقاتی را در رده‌های مختلف سنی برگزار و از نفرات برتر این مسابقات تقدیر کردیم.

ربانی‎مهر با اشاره به اینکه دیدار با خانواده شهدا و نیز حضور در گلزار شهدا در مناسبت‌های مختلف فرهنگی توسط اعضای هیأت و درعین‌ حال توجه به موضوع عفاف و حجاب از دیگر مباحث فرهنگی دنبال‌شده توسط هیأت است، اظهار کرد: بر این اساس این هیأت در مباحث فرهنگی براساس ارزیابی اداره کل ورزش و جوانان استان جزء برترین‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: اسکواش یک ورزش ناشناخته در بین مردم بوده است، اما با برنامه ‎ریزی که انجام شده، این ورزش به یک ورزش پرطرفدار بدل شده است./ فارس

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن