Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی موفقیت در مسابقات جهانی و انتخابی المپیک؛ اولویت ورزش در استان همدان

موفقیت در مسابقات جهانی و انتخابی المپیک؛ اولویت ورزش در استان همدان

براساس اعلام اداره کل ورزش و جوانان استان همدان اولویت ورزش استان در سال ۱۴۰۱ موفقیت در بازی‌های آسیایی هانگژو بود، اما با تعویق مسابقات تمرکز دستگاه ورزش بر موفقیت در مسابقات جهانی و انتخابی المپیک است.

به گزارش "همدان نیوز"، براساس اعلام رئیس کمیته ملی المپیک بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو به دلیل شیوع مجدد کرونا در چین، با تصمیم مسئولان این کشور و موافقت شورای المپیک آسیا به تعویق افتاد.

نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی قرار بود شهریور ماه امسال برگزار شود و حالا پس از تصمیم مسئولان کشور چین و شورای المپیک آسیا به سال 2023 موکول شد.

اما ورزش همدان برای حضور موفق در بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو برنامه‌ریزی مناسبی کرده بود. استان همدان در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی با 8 ورزشکار، 2 مربی و 3 داور حضور یافت.

مریم کرمی، مریم امیدی پارسا، آرزو حکیمی، مه‌لقا جام بزرگ، مبینا عزیزی، آذر کولیوند، حمید میرزایی، و فرود ظفری 8 ورزشکار حاضر در این مسابقات بودند.

این ورزشکاران موفق شدند 7 مدال رنگارنگ شامل یک مدال طلا، 4 نقره و 2 برنز کسب کنند و 11 درصد مدال‌های کاروان اعزامی ایران به این مسابقات را به خود اختصاص دهند.

این نتیجه برای ورزش همدان دست‌آورد مهمی بود و از اینرو مسئولان ورزش استان در تلاش بودند با برنامه‌ریزی مناسب و حمایت از ورزشکاران مستعد تعداد نمایندگان استان در کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی 2022 و تعداد مدال‌های کسب شده در این مسابقات را افزایش دهند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در چند وقت اخیر بارها در مصاحبه‌های خود اعلام کرده بود بازی‌های آسیایی هانگژو اولویت ورزش همدان در سال 1401 است.

حمید سیفی از تشکیل کمیته‌ای ویژه برای حمایت از ورزشکاران همدانی که برای حضور در این مسابقات صاحب بخت بودند خبر داد.

وی معتقد بود 27 ورزشکار همدانی بخت حضور در کاروان اعزامی ایران به این مسابقات را دارند و دستگاه ورزش با حمایت مادی و معنوی از این وزشکاران بخت‌شان را برای حضور در هانگژو افزایش می‌دهد.

حالا با عقب افتادن بازی‌های آسیایی به مدت یک سال، باید دید اولویت ورزش همدان در سال 1401 تغییر می‌کند یا همین روند تا سال 2023، زمان جدید برگزاری مسابقات ادامه می‌یابد؟

معاون ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با تایید تعویق بازی‌های آسیایی 2022 اظهار داشت: بر اساس اعلام کمیته ملی المپیک این بازی‌ها به سال 2023 موکول شده، اما هنوز تاریخ دقیق آن اعلام نشده است.

علی ضمیری کامل افزود: هدف‌گذاری اداره کل ورزش و جوانان استان همدان افزایش ورزشکاران همدانی در کاروان اعزامی ایران به این مسابقات و کسب مدال‌های رنگارنگ بود.
وی با اشاره به این که با تعویق افتادن این مسابقات برنامه‌ریزی‌های ما هم دچار تغییر می‌شود و بسیاری از میزبانی‌های اردوهای تیم ملی برای حضور موفق در این مسابقات که قرار بود در همدان برگزار شود، لغو می‌شود.

معاون ورزش قهرمانی اداره‌کل ورزش و جوانان استان با اشاره به این که اگرچه زمان مسابقات تغییر کرده، اما در هدف‌گذاری ما برای حضور پرقدرت ورزشکاران همدانی در کاروان اعزامی ایران به این مسابقات تغییری ایجاد نشده گفت: همچنان جلسات تخصصی اداره کل ورزش و جوانان با هیئت‌های ورزشی برای حل مشکلات و رفع نیازهای‌شان برگزار و از ورزشکاران داری بخت حضور در تیم ملی حمایت می‌شود.

ضمیری‌کامل از اختصاص بودجه ویژه‌ای برای حمایت از قهرمانان در ابتدای تابستان امسال خبرداد و عنوان کرد: با قدرت بیشتری از قهرمانان و ورزشکاران استان حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به این که با تعویق بازی‌های آسیایی هدف‌گذاری ما تغییر نمی‌کند تاکید کرد: با اینحال دستگاه ورزش و هیئت‌های ورزشی تا سال 2023 بر روی موفقیت ورزشکاران استان بر مسابقات جهانی و انتخابی المپیک متمرکز می‌شود./ تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن