Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی فدراسيون اسکي از برگزاری مسابقات بین المللی در همدان 2018 حمایت می کند

فدراسيون اسکي از برگزاری مسابقات بین المللی در همدان 2018 حمایت می کند

b_150_150_16777215_00_images_hamedan2018.jpg

رئیس فدراسیون اسکی با سفر به استان همدان ضمن دیدار با مدیران و مسئولین ارشد ورزش و گردشگری این استان، از پیست اسکی تاریکدره نیز بازدید به عمل آورد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ، سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی روز یکشنبه ضمن دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان همدان از پیست تاریکدره همدان نیز بازدید به عمل آورد.

در ادامه سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی با منعم مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان و مالمیر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان پیرامون ظرفیت های اسکی همدان برای رویداد ورزشی همدان 2018 بحث و تبادل نظر کرد.

در این دیدار مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: گفت: همدان به لحاظ پیست اسکی استاندارد و آب و هوای خوبی که دارد در راستای ورزش اسکی دارای پتانسیل بسیار بالایی است و به همین دلیل نیز اسکی بازان زیادی را در خود جای داده است.

وی افزود: هم اینک تمام تجهیزات مورد نیاز پیست از جمله دستگاه برف کوب، تله سی یژ، دستگاه بالابر مهیای انجام این رشته مهیج است اما برای راه اندازی رسمی پیست منتظر بارش سنگین برف هستیم.

رسول منعم ادامه داد: یکی از راه های توسعه گردشگری در کشور توجه به توریست ورزشی است و برای رویداد همدان 2018 می توان بر روی گردشگری ورزشی حساب جدایی باز کرد .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز در این نشست گفت: در عصر حاضر، ورزش در توسعه صنعت گردشگری جوامع نقش اساسی دارد؛ به طوری که فرصت درآمدزایی چشمگیری را برای افراد و موسسات بسیاری در کشورهای گوناگون ایجاد کرده و به افزایش تولید ناخالص داخلی منجر شده است.

وی خاطرنشان کرد: استان همدان در بحث گردشگری ورزشی ، بوم گردی و طبیعت گردی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی را دارد و می توان از ورزش به خوبی برای توسعه گردشگری استان بهره برد.

مالمیر تصریح کرد: پیست اسکی تاریک دره همدان در بین پیست های اسکی کشور کمترین مسافت را تا مرکز کشور دارد و همین موقعیت سبب می شود تا گردشگران داخلی و خارجی از این مکان برای تفریحات آخر هفته خود به خصوص روزهای تعطیل استفاده کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز در ادامه با بیان اینکه رویداد 2018 فرصت استثنایی برای استان همدان محسوب می‌شود، گفت: با استفاده از این فرصت همدان به عنوان مقصد گردشگری معرفی خواهد شد.

وی اظهار کرد: اداره کل ورزش و جوانان می تواند در سال 2018 با اجرای رویدادهای مبتنی بر ورزش های زمستانی و مسابقات ورزشی همچون صخره نوردی نقش بسزایی در معرفی ظرفیت های ورزشی همدان ایفا کند.

در ادامه این نشست رئیس فدراسیون اسکی گفت: روزی که با حمایت دکتر مرادی استاندار وقت همدان پیست اسکی تاریکدره همدان به بهره برداری رسید نیم نگاهی نیز به برگزاری مسابقات جهانی وبین المللی شدن این پیست داشتیم.

وی افزود: توریسم ورزشی یکی از محبوترین حوزه های گردشگری محسوب می شود و همدان می تواند با توجه به نزدیکی به تهران اسکی بازان و گردشگران زیادی را جذب کند.

سیدعبدی افتخاری افزود: پیست اسکی تاریک دره همدان با میزبانی از گردشگران و ورزشکاران بسیار در طول سال، محور توسعه گردشگری زمستانی این استان به شمار می رود و این پیست قابلیت و آمادگی لازم برای برگزاری جشنواره های مختلف ورزش های زمستانی را دارد.

وی اضافه کرد: پیست تاریک دره همدان سال های گذشته مجوز استاندارد جهانی را دریافت کرد و فدراسیون اسکی آمادگی دارد در صورت بارش برف مسابقات خود را در همدان برگزار کند.

افتخاری تصریح کرد: کشورهایی که دارای موقعیت‌های مناسب کوهستانی و دامنه‌های برفگیر هستند شرایط ایده‌آلی برای توسعه گردشگری زمستانی دارند و کشوری همچون اتریش بیشتر درآمد خود را از اسکی دارد..

وی افزود: اگر مسئولان همدان خواهان پیشرفت اسکی در همدان هستند باید از سرمایه گذاران به خوبی حمایت کنند تا بخش خصوصی وارد این حوزه شود.

در پایان این نشست مققر شد در صورت بارش برف، همدان در بهمن ماه و آغازین روزهای سال 2018 میزبان یک رویداد بین المللی در رشته اسکی باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن