Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی افزایش 13 درصدی مشارکت مردم استان در ورزش همگانی

افزایش 13 درصدی مشارکت مردم استان در ورزش همگانی

b_150_150_16777215_00_images_monem123.JPG

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان از رشد 13 درصدی مشارکت مردم همدان در ورزش همگانی استان در دولت تدبیر و امید خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان، رسول منعم در شورای ورزش همگانی استان گفت: امروزه ورزش، به ویژه ورزش همگانی از آنجا که موجب افزایش امید به زندگی از طریق ارتقای سلامت افراد جامعه می شود یکی از زیر شاخه توسعه انسانی در جوانع قلمداد می شود.

وی ادامه داد: توسعه ورزش همگانی در جامعه کارکردهای مطلوبی چون افزایش همدلی، تقویت همبستگی و مشارکت اجتماعی و کمک به فرآیند جامعه پذیری را به همراه دارد.

رسول منعم تصریح کرد: در چهار سال گذشته با توجه به تلاش هایی که که در دولت تدبیر و امید صورت گرفته و با اجرای طرح ورزش برای همه، در استان شاهد پیشرفت ورزش همگانی استان بوده ایم به طوری که میزبان مشارکت افراد از 10 درصد در سال 92 به 23 درصد در سال 95 افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: توسعه و تقویت ورزش صبحگاهی، برنامه ریزی برای ورزش کارکنان و برگزاری 13 همایش پیاده روی با پخش مستقیم تلویزیونی از مهم ترین برنامه های اداره کل ورزش و جوانان در راستای تقویت ورزش همگانی در چهارسال اخیر بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان با اشاره به پیشرفت های ورزش قهرمانی استان افزود: در تداوم توفیقات حاصل شده در سال های گذشته در سال جاری استان از حیث کمی و کیفی جهش خوبی را در حوزه قهرمانی داشته است به طوری که در 9 ماهه امسال ورزشکاران استان در 22 رشته ورزشی صاحب 84 مدال در میادین جهانی، آسیایی و بین المللی شدند.

وی تصریح کرد: ورزشکاران استان در میادین کشوری نیز صاحب 560 عنوان انفرادی و 60عنوان تیمی شدند و 77 رویداد کشوری و یک رویداد بین المللی نیز به میزبانی همدان برگزار شد.

منعم خاطرنشان کرد: بر اساس بند 3 قانون اساسی، توسعه ورزش همگانی وظیفه حاکمیتی جامعه و دولت است و باید دستگاه ها و نهادهای دولتی در جهت ارتقا سلامت جسمانی و روانی و ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی به این امر توجه داشته باشند.

وی با اشاره به آخرین مصوبات شورای ورزش همگانی گفت: در شورا اخیر سه طرح مرتبط با سند توسعه و تحول ورزش همگانی استان مصوب شد .

وی تصریح کرد: یکی از طرح هایی که در شورای گذشته مصوب شد استفاده رایگان از سالن ها و اماکن ورزشی برای عموم مردم بود که در همین راستا 268 فضای سرپوشیده ورزشی متعلق به اداره کل ورزش و جوانان و ادارات و نهادهای دولتی که امکان استفاده برای عموم وجود داشت در اولویت استفاده رایگان برای عموم مردم قرار گرفت.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان افزود: دومین مصوبه در خصوص برگزاری همایش های بزرگ خانوادگی ورزش همگانی بود که در همین راستا 50 همایش پیاده روی در استان پیش بینی گردید.

وی خاطرنشان کرد: طرح توسعه ورزش کارکنان نیز یکی دیگر از مصوبات شورای ورزش همگانی اخیر بود که خوشبختانه در همین راستا و در جهت ارتقای سلامت کارکنان برنامه ها و همایش های خوبی صورت گرفت.

منعم با اشاره توسعه ورزش همگانی در افق 1404 اظهار کرد: چشم انداز ورزش همگانی کشور در افق 1404 این است که ایران کشوری با مردمی سالم، شاداب و اخلاق مدار برخوردار از سبک زندگی فعال با مشارکت حداکثری و مستمر در فعالیت های ورزشی سرآمد و الهام بخش در منطقه و جهان اسلام با رونق در صنعت ورزش و ورزش قهرمانی پاک و پایدار باشد.

وی چشم انداز ورزش همگانی در سال 1404 را مبتنی بر ورزش و فعالیت بدنی بیش از 50 درصد جمعیت عنوان کرد و راهبردها و جهتگیری های راهبردی آن را شامل توسعه دسترسی آسان مردم به ورزش همگانی، توسعه کمی و کیفی ورزش همگانی، اصلاح و بهبود ساختار علمی ورزش همگانی، توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ورزش همگانی، گسترش مشارکت نهادهای عمومی در توسعه ورزش همگانی، ترویج فرهنگ ورزش و تحریک و سلامت در جامعه دانست.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن