Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی بی مهری مسوولان به گنجینه کاراته جهان!

بی مهری مسوولان به گنجینه کاراته جهان!

b_150_150_16777215_00_images_news_kenarkhabar_karate1.jpgنادر قرائی بدون تردید یکی از بهترین‌های تاریخ کاراته همدان است.

به گزارش "همدان نیوز"، این پیشکسوت رزمی‌کار با 37 سال سابقه در رشته‌های مختلف رزمی به ویژه کاراته توانسته است ویترین پرافتخاری از مدال‌های مختلف بین‌المللی را نصیب ورزش استان کند.

دکتر قرائی در این سال‌ها بدون هیچ چشمداشت مادی، کاراته استان را صاحب مدال‌های رنگارنگ کرده و اکنون نیز در آستانه رویداد مهم جهانی توکیو ژاپن است. با این حال، وی در حمایت‌های مادی همواره مظلوم واقع شده و آنطور که باید از او حمایت نشده است.

دکترای تربیت‌بدنی و عضو ارشد فدراسیون شوتوکان کاراته جهان و دارای دان 7 جهانی شوتوکان، ممتحن A جهانی از فدراسیون شوتوکان کاراته جهان، مربی و داور درجه A فدراسیون جهانی شوتوکان از جمله افتخارات این پیشکسوت کاراته است.

این پیشکسوت پرافتخار کاراته همدان در حالی ویترینی مملو از مدال های رنگارنگ بین المللی کاراته را برای این استان به ارمغان آورده که همچنان مورد کم توجهی مسوولان قرار دارد.

قرایی بدون تردید گنجینه کاراته همدان به شمار می رود و آخرین افتخار او کسب مدال طلا در رقابت های چند روز قبل کشور ارمنستان بود که با عبور از تمامی حریفان به این نشان طلایی در یکی از رویدادهای مهم کاراته جهانی شوتوکان WSKF دست یافت.

حالا وی با وجود کوله باری از تجربه و افتخارات ارزنده مورد بی مهری مسوولان قرار دارد و هیچ یک از متولیان به ویژه در ورزش یادی از او نمی گیرند.

در حالیکه وی برای اعزام به میادین بین المللی مورد بدرقه و نیز در بازگشت با استقبال چشمگیر مسوولان فدراسیون کاراته و دستگاه ورزش تهران قرار می گیرد، غریبانه از همدان رهسپار این مسابقات می شود و در برگشت نیز کمتر مسوولی سراغ او را می گیرد که البته در عین حال ورزشکاران و قهرمانان او را مورد استقبال چشمگیر قرار می دهند.

حمایت های شعاری!

نادر قرایی در این باره می گوید: اگر شعار مسئولان ورزشی تشویق جوانان به ورزش است و مدام پیشکسوتان را به عنوان الگو و سرمایه ورزش معرفی می کنند، چرا در عمل نسبت به این مهم کم توجه هستند.

وی اضافه کرد: متاسفانه بسیاری از پیشکسوتان به عنوان سرمایه گرانبهای حوره ورزش، با غفلت مسئولان مواجه هستند و امروز نیز به عنوان یکی از مدال آوران عرصه بین المللی، مورد بی توجهی قرار دارم.

قرایی بیان کرد: پیشکسوتان با صرف عمر گرانبهای خود در امر توسعه ورزش و تعلیم قهرمانان، نقش بسیار ارزنده ای در جامعه ایفا می کنند و به طور حتم جوانان از ما به عنوان یک قهرمان که سالیان سال افتخار کسب کرده ایم، الگو می گیرند.

وی افزود: تمام هدف ما خدمت به جوانانی است که برای سلامت جامعه و قهرمان پروری، آنها را تشویق به فعالیت مستمر در ورزش می کنیم، اما مسئولان نسبت به فعالیت ما بی توجه هستند.

دارنده چهار مدال جهانی شوتوکان جهانی WSKF خاطرنشان کرد: تاکنون برای حضور در میادین بین المللی هزینه های هنگفتی را به طور شخصی تقبل کرده و حمایتی از جانب مسئولان ندیده ام در حالیکه برخی استان هایی که قهرمانان آنها کمترین مدال را داشته اند، تحت حمایت مطلوب قرار دارند.

شوتوکان نیاز به حمایت همه جانبه دارد

به نظرم سبک شوتوکان همدان از استعداد بسیار بالایی در مقام‌آوری برخوردار است و آنطور که باید از سوی مسئولان مورد توجه قرار نگرفته است. ما جزء قطب‌های اصلی کشور محسوب می‌شویم. نیاز به حمایت از این سبک است و انتظارم دارم مسئولان توجه جدی داشته باشند. می‌توانیم مدال‌های رنگارنگ را در میادین مهم بین‌المللی به ارمغان آوریم و در رده‌های پایه نیز استعدادهای درخشانی داریم. اکنون مربی بدنساز تیم ملی را در همدان داریم که خیلی می‌تواند به موفقیت کاراته کاهای سبک شوتوکان کمک کند.

نیاز به حمایت مالی است

معتقدم قهرمانان ورزشی در هر رشته‌ای نیاز به حمایت مالی دارند چرا که از لحاظ امنیت روحی و روانی تأثیر بسزایی دارد. نگرانی‌های مالی بدون تردید باعث فاصله گرفتن ورزشکار از شرایط آرمانی می‌شود و به نظرم نیاز به حمایت مالی است تا یک قهرمان بتواند افتخارات خود را تکرار و حتی توسعه دهد.

شوتوکان همدان شرایط ایده‌آل دارد

سبک شوتوکان همدان از جایگاه خوبی در کشور برخوردار است و در نوجوانان و جوانان شرایط عالی داریم. پتانسیل خوبی داریم و معتقدم می‌توانیم در لیگ‌های کشوری نیز حضوری موفق و فعال داشته باشیم.

وی افزود: پیشکسوتان با تداوم قهرمانی و مدال آوری می توانند الگوی مناسب برای جوانان باشند، ضمن اینکه در آموزش و تعلیم قهرمانان نیز نقش موثری اجرا می کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن