Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی 30میلیون تومان؛ نیاز شطرنجبازان همدانی برای حضور در لیگ برتر کشور

30میلیون تومان؛ نیاز شطرنجبازان همدانی برای حضور در لیگ برتر کشور

b_150_150_16777215_00_images_news_shatranj258.jpgرئیس هیات شطرنج همدان گفت: برای حضور در لیگ برتر شطرنج کشور نیازمند 300 میلیون ریال بودجه هستیم.

به گزارش "همدان نیوز"، احمد علی بابایی در جمع خبرنگاران افزود: متاسفانه تاکنون حامی مالی برای حضور در لیگ برتر شطرنج کشور پیدا نکردیم و امیدوارم در مدت زمان باقی مانده بتوانیم نسبت به تامین منابع مالی از طریق اسپانسر اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: سال گذشته تیم نخ رنگ همدان حامی مالی شطرنج همدان در لیگ برتر بود و تیمی جوان را در این رقابت ها اعزام کردیم که پشتوانه سازی بسیار مطلوب برای شطرنج استان شدند.

وی بیان کرد: رویکرد هیات مبنی بر پشتوانه سازی و فرصت دادن به استعدادهای رده سنی پایه سبب شد تا سال قبل با چشم پوشی از نتایج کسب شده، با تفکری متفاوت با سایر تیم های شرکت کنند گام به این رقابت ها بگذاریم و این رقابت ها در واقع محک خوبی برای شطرنجبازان استان بود.

علی بابایی خاطرنشان کرد: امسال شرکت نخ رنگ تمایلی به تیمداری در لیگ برتر نداشت و با این حال حیف است که شطرنج همدان در این عرصه از رقابت ها حضور نداشته باشد.

رئیس هیات شطرنج همدان در ادامه با اشاره به موفقیت های این هیات در یکسال گذشته گفت: 72 مسابقه مختلف شطرنج را برگزار کرده ایم که 18 مورد آن ریتد بوده و میزبان 6 مسابقه ملی و بین المللی در رده های سنی مختلف نیز بوده ایم.

وی افزود: برگزاری 5 مورد مسابقه در سطح دستگاه های اجرایی، 6 مورد اعزام به مسابقات برون استانی و سه مورد مسابقه سیمولتانه نیز جزو برنامه های اجرایی هیات در سال گذشته بود.

وی بیان کرد: کسب عنوان های دوم و سوم جدول B مسابقات شطرنج بین المللی اوپن ابن سینا در دوره سیزدهم، چهارمی زیر 10 سال کشور، قهرمانی در رقابت های جام زنده رود اصفهان، حضور در لیگ برتر و دریافت کاپ اخلاق، اخذ مدرک سه داور بین المللی، قهرمانی در زیر 20 سال کشور، دومی جوانان کشور و اخذ مدرک آموزگار و مربی فیده شطرنج از موفقیت های کسب شده هیات شطرنج استان همدان دریکسال گذشته بود.

وی دست یابی به مدال برنز بلیتس قهرمانی آسیا را یکی از مهمترین افتخارات ارزنده شطرنج استان همدان در میادین رسمی بین المللی عنوان کرد.

علی بابایی با اشاره به برگزاری مناسب مدارس شطرنج گفت: با راه اندازی 5 مدرسه تابستانی شطرنج 500 شطرنجباز در قالب 50 کلاس توسط 20 مربی آموزش های لازم را فرا گرفتند.

وی با اشاره به اینکه لذت بازی شطرنج با ویژگی های مهم فکری و تقویتی همراه است، گفت: شطرنج شطرنج قدرت تفکر، هوش، برنامه ریزی، جذابیت فردی و منطقی، بلندنظری، اعتماد به نفس بالا، قدرت دفاع و حمله ، خلاقیت و خودباوری را در افراد تقویت می کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن