Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی 80 درصد از مکمل های وارداتی آلوده است

این هشدار را جدی بگیرید؛
80 درصد از مکمل های وارداتی آلوده است

رb_150_150_16777215_00_images_mokamel.jpgئیس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور هشدار داد: 80 درصد از مکمل های وارداتی آلوده است و نمی توانیم حتی مکملی را صد درصد سالم بدانیم.

به گزارش "همدان نیوز"، غلامرضا نوروزی اظهارکرد: مکمل های وارداتی توسط مافیا به کشور انتقال می یابند و ارگان های مختلف به ویژه نیروی انتظامی کار مبارزه با این کالاهای قاچاق را بر عهده دارند و ما نیز تلاش برای خودداری از مصرف این مکمل ها را انجام می دهیم.

وی اضافه کرد: مکمل ها از تاریخ تولید تا انتقال به سایر کشورها به طور حتم امکان دستکاری شدن را دارند ضمن اینکه مدت زمان طولانی تا انتقال و مواردی نظیر سرما و گرمای هوا در طول انتقال می تواند موجب آلوده شدن آن شود.

نوروزی بیان کرد: استفاده از مکمل برای هر ورزشکاری نیاز است اما انتظار می رود هر نوع مکمل زیر نظر پزشک متخصص و معتمد مورد مصرف قرار گیرد تا ورزشکار دچار مشکل نشود.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور با مطلوب دانستن وضعیت دوپینگ در ایران گفت: در مقوله دوپینگ به دنبال مچ گیری و اذیت کردن ورزشکاران نیستیم و سیاست ما برپایه آموزش و پیشگیری است.

نوروزی اضافه کرد: نادو ایران (ستاد ملی مبارزه با دوپینگ) یکی از قوی ترین کشورهای حال حاضر جهان به شمار می رود و با این حال تمام هدف ما مقابله با پدیده شوم دوپینگ است.

وی افزود: هم اکنون ایران در مقوله دوپینگ جزو کشورهای پاک جهان به شمار می رود و نسبت به گذشته در این زمینه کاهش چشمگیری داشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با سیاست های آموزشی و پیشگیری و همکاری مطلوب فدراسیون کشتی توانسته ایم در این رشته به سطح پاک برسیم و در فوتبال، جودو و دوچرخه سواری نیز کاهش چشمگیری در این زمینه داشته ایم.

وی بیان کرد: برنامه ریزی خوبی برای آموزش و پیشگیری از دوپینگ در سطح فدراسیون ها در حال انجام است.

رئیس فدارسیون پزشکی ورزشی کشور با بیان اینکه ورزشکاران مسئول مستقیم دوپینگ هستند، گفت: ورزشکاران باید سطح آگاهی خود را بالا ببرند و در صورت استفاده از هرگونه دارو و مکمل، جزییات آن را مطرح کنند تا دچار مشکل نشوند.

نوروزی افزود: دوپینگ علاوه بر اینکه عوارض جسمانی، اجتماعی و خانوادگی دارد، سالانه هزینه بالایی از بیت المال را صرف آزمایش ها قرار می دهد.

وی اضافه کرد: دوپینگ یک ورزشکار چه بسا موجب ضرر رساندن به یک تیم ورزشی شود بر همین اساس بالا بردن سطح آگاهی ورزشکار حایز اهمیت است.

وی در خصوص برنامه فدراسیون پزشکی ورزشی برای بازی های مهم بین المللی تا المپیک 2020 گفت: همانند بازی های آسیایی و المپیک گذشته درصدد هستیم کاروان پاک ورزشی را در این رقابت ها داشته باشیم.

نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور برای حضور در مجمع سالیانه هیات پزشکی ورزشی همدان روز پنجشنبه وجمعه به این شهر سفر کرده است./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن