Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی برگزاری کارگاه آموزشی شطرنج آسان با تدریس احسان قائم مقامی در همدان

برگزاری کارگاه آموزشی شطرنج آسان با تدریس احسان قائم مقامی در همدان

b_150_150_16777215_00_images_news_shatranj258.jpgکارگاه آموزشی شطرنج آسان با تدریس احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج کشور در همدان برگزار شد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان همدان، به همت باشگاه شطرنج استاد بزرگ احسان قائم مقامی همدان و برای نخستین بار در کشور کارگاه آموزشی شطرنج آسان با تدریس احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج کشور در مرکز همایش های بانک ملی همدان برگزار شد.

در این کلاس آموزشی که منعم مدیرکل ورزش و جوانان استان، علی بابایی رئیس هیات شطرنج، طوماسی مدیرعامل بانک ملی همدان و جمع کثیری از علاقمندان به شطرنج حضور داشتند احسان قائم مقامی به طور خلاصه و آسان مراحل مقدماتی شطرنج همچون مهره شناسی و مراحل کیش و مات را به مدت 3 ساعت برای حاضرین تدریس کرد.

رئیس هیات شطرنج استان در این مراسم با اشاره به گسترش این رشته ورزشی در قالب مدارس شطرنج در استان افزود: در دو ماه گذشته دو مدرسه خصوصی شطرنج در استان افتتاح شده است.

علی بابایی با بیان اینکه از سنین ۵ سال به بالا می توانند در این کلاسهای شطرنج شرکت کنند خاطرنشان کرد : در حال حاضر ۵ مدرسه شطرنج با ۵۰ کلاس درس و۵۰۰ نوآموز در استان مشغول به فعالیتند.

رئیس هیات شطرنج استان حضور تیم شطرنج استان در لیگ برتر و کسب قهرمانی امیر مسعود مرادی را در مسابقات قهرمانی آسیا از افتخارات استان در رشته شطرنج بیان کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن