Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی مدال سفیر ورزش‌های همگانی بر گردن استاندار همدان

مدال سفیر ورزش‌های همگانی بر گردن استاندار همدان

b_150_150_16777215_00_images_news_nikbakht123.JPGعلی مجدآرا رئیس فدراسیون ورزش های همگانی از محمدناصر نیکبخت استاندار همدان به عنون سفیر ویژه ورزش‌های همگانی تقدیر کرد.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، ظهر امروز در شورای اداری استان همدان، مجدآرا رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با اهدای تقدیرنامه و آویختن مدال بر گردن محمد ناصر نیکبخت استاندار همدان، او را به عنوان سفیر سلامت معرفی کرد.

در این جلسه از شورای اداری که با حضور دستیار رئیس جمهور در حقوق شهروندی برگزار شد، عضو شورای مرکزی سمن های استان همدان گفت: باید بر خود ببالیم که در ایران منشور حقوق شهروندی در سالهای دور به دنیا تقدیم کرد.

عباس یادگاری در شورای اداری استان همدان با بیان اینکه سمن های استان از سمن های برتر کشور به شمار می روند، اظهار داشت: امروز سمن ها با پایگاه های مردمی توانسته اند جایگاه واقعی خود را پیدا کنند اگرچه در آینده نزدیک این تشکل های مردمی در سطح ملی و بین المللی تعیین کننده سرنوشت دولت ها و از پایه های مردم سالاری خواهند بود.

یادگاری با بیان اینکه سمن ها بسترساز توسعه خواهند بود، تصریح کرد: در حال حاضر با عنایت به ابلاغ منشور شهروندی، سخنان ریاست جمهوری قابل تأمل و مسئولیت ساز برای سمن ها و مردم بود و بر اساس همین سخنان، راهی جز ورود سازمان های مردم نهاد برای اجرای سیاست های حقوق شهروندی وجود ندارد.

وی افزود: سمن ها با ایجاد دفاتر حقوق شهروندی در سرای محله ها و انعقاد تفاهم نامه چهار سمن با دادگستری و پیگیری حقوق مردم، آزادی و اندیشه بیان، حق تأمین اجتماعی و دیگر حقوق را پیگیری می کنند.

یادگاری تأکید کرد: حقوق و مواردی که در منشور تعریف قانونی ندارند پیگیری و تحت عنوان لوایح به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود تا به تصویب برسد.

وی همچنین تصریح کرد: منشور حقوق شهروندی در مدارس برای دانش آموزان تدریس و ضمانت آن تأیید شود.

کسی از قانون اساسی خود با خبر است؟

عضو شورای مرکزی سمن های استان همدان گفت: حقوق شهروندی باعث می شود مسئولین با انجام صحیح وظایف خود، گامی اساسی در تحقق سیاست گذاری های نظام اسلامی برداند.

مهدی ذوقی پایدار نیز با بیان اینکه در هر دوره تاریخی عوامل متعددی برای قانون گریزی وجود داشته است، اظهار داشت: میزان و جهت هریک از این عوامل در هر جامعه متفاوت است و نظام اسلامی باید حداکثر تلاش خود را برای به حداقل رساندن قانون گریزی به کار بگیرد.

وی ادامه داد: باید این را پرسید که کسی از قانون اساسی خود با خبر است؟ باید دید که از چه لحاظ از سوی قانون گذاران مصلحت‌اندیشی شده است؟ اگر از تمام جهات به آن پرداخته می شد مردم از حقوق شهروندی آگاه بودند.

ذوقی پایدار گفت: گسترش تقابلات اجتماعی، پایین آمدن تعهدات، ایحاد شکاف طبقاتی، پایین آمدن امنیت اجتماعی و گسترش قانون گریزی از نشانه های عدم تحقق حقوق شهروندی است.

وی با تأکید بر اینکه یکی از مصادیق حقوق شهروندی آزادی رسانه و آزادی بیان است، یادآور شد: حفظ حریم خصوصی یکی از مصادیق حقوق شهروندی به شمار می رود تا مردم بتوانند بدون مداخله، حریم خصوصی داشته باشند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن