Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی تداوم آلودگی هوای همدان/ ماسک بزنید

تداوم آلودگی هوای همدان/ ماسک بزنید

مسئول برنامه بهداشت هوا معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: با وجود توصیه به ماندن در خانه به علت آلودگی هوا اما چنانچه مجبور به حضور در خارج از منزل هستید برای جلوگیری از استنشاق هوای آلوده از ماسک مناسب استفاده کنید.

به گزارش "همدان نیوز"، مهدی خدابخشی بیان کرد: ماسک مناسب برای استفاده در مواقع آلودگی هوا، ماسک های فیلتر دار N۹۵ است اما در صورت دسترسی نداشتن به این نوع ماسک می توان از ماسک های معمولی موجود در داروخانه ها هم استفاده کرد.

وی تاکید کرد: البته تا حد امکان مردم از خروج غیر ضروری از منزل و تردد در هوای آزاد و معابر شهری خودداری کنند.

مسئول برنامه بهداشت هوا معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: هر گونه فعالیت بدنی مثل پیاده روی و دوچرخه سواری در هوای آلوده منجر به آسیب جدی به سیستم تنفسی می شود، بنابراین باید از هر گونه فعالیت بدنی در هوای آزاد خودداری کرد.

خدابخشی اظهار کرد: کودکان، خانم های باردار، سالمندان، بیماران آسمی، افرادی که سابقه بیماری های قلبی و تنفسی دارند باید از حضور در سطح شهر و هوای آزاد خودداری کنند.

وی بیان کرد: در صورت استفاده از خودروی شخصی، شیشه های خودرو را بالا بکشید و تهویه خودرو را در حالت گردش هوای داخل قرار دهید تا هوای آلوده وارد کابین خودرو نشود.

مسئول برنامه بهداشت هوا معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: کارکنانی که به واسطه شغل شان بیشتر در معرض گرد و غبار قرار دارند از جمله پاکبان ها و ماموران پلیس از وسایل حفاظت فردی مناسب استفاده کنند.

خدابخشی پرهیز از مصرف سیگار و قلیان و در مقابل افزایش مصرف شیر، ماست کم‌چرب، میوه و سبزیجات تازه و مایعات را برای کاهش اثرات آلاینده های هوا توصیه کرد.

وی گفت: پنجره های مشرف به هوای آزاد را باید بست و در صورت مواجهه با تنگی نفس و هرگونه ناراحتی قلبی- عروقی، در کمترین زمان به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی درمانی یا بیمارستان مراجعه کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن