Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی بازرسی از ۶ هزار واحد صنفی همدان در طرح تشدید نظارت ویژه نوروز

بازرسی از ۶ هزار واحد صنفی همدان در طرح تشدید نظارت ویژه نوروز

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان از بازرسی ۶ هزار واحد صنفی استان در طرح تشدید نظارت و بازرسی، ویژه نوروز و ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان مرتضی بیدآبادی افزود: از این تعداد ۹۰۰ پرونده گران فروشی،کم فروشی، عدم نصب قیمت و عدم صدور فاکتور بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و افزایش تقاضا برای خرید پوشاک، کیف کفش، مبلمان و پرده، آجیل و شیرینی و شکلات و شغل های خدماتی مانند خشکشویی ها، قالی شویی ها، آژانس های خدماتی، پایانه های مسافربری، تعمیرگاه خودرو، خیاطی ها، تزیینات داخلی ساختمان، آرایشگاه مردانه و زنانه و غیره طرح تشدید بازرسی از یکم اسفند اغاز شده است.

بیدآبادی اظهار داشت: این طرح با همکاری ادارات تعزیرات حکومتی سازمان جهاد کشاورزی، دامپزشکی، بهداشت، راهداری، اتاق اصناف و میراث فرهنگی با محوریت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان در ۲ نوبت صبح و بعداز ظهر در غالب گشت مشترک شروع شده و تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۲ ادامه دارد.

وی گفت: همه انبارهای واحدهای صنفی ثبت شده در سامانه روزانه کنترل می شود و وجود هرگونه مغایرت در میزان ورودی و خروجی کالاها، تشکیل پرونده و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال می شود.

بیدآبادی تاکید کرد: هیچ کمبودی در اقلام و کالاها اساسی و غیر اساسی در استان همدان نداریم.

رسیدگی به بیش از هشت هزار گزارش و شکایت مردمی در سامانه ۱۲۴

وی از رسیدگی به بیش از هشت هزار گزارش و شکایت مردمی در سامانه ۱۲۴ در اسفندماه ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: اکثر این گزارشات مربوط گران فروشی و یا کم فروشی در واحد های صنفی بوده است.

بیدآبادی با بیان اینکه حدود پنج هزار مورد از این گزارشات به دستگاه های مربوطه ارجاع داده شد از مردم استان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف آدرس دقیق واحد متخلف و نوع تخلف آن واحد را در اسرع وقت از سامانه ۱۲۴٫ir و یا از طریق تلفن ۱۲۴ اطلاع دهند تا اکیپ های بازرسی جهت رسیدگی به گزارشات به محل اعزام شوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن