Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی ۵۰۰۰ همدانی در صف وام ازدواج

۵۰۰۰ همدانی در صف وام ازدواج

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش‌وجوانان استان همدان از پرداخت ۱۶ هزار و ۱۰۱ مورد وام ازدواج در ۹ ماه امسال در سطح استان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، یوسف خدرویسی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ۷۳ درصد متقاضیان وام ازدواج دریافت کردند و ۵۰۰۰ نفر در نوبت هستند البته از پرداخت وام به افرادی که سربازی نرفتند به صورت کشوری جلوگیری شده است.

وی ادامه داد: طی هشت ماه امسال ۱۶ هزار تولد در استان داشتیم که ۱۱ هزار و ۵۰۵ نفر وام فرزندآوری دریافت کردند و مابقی یا مدارکشان کامل نبوده یا خودشان اقدام نکردند.

خدرویسی گفت: از ابتدای سال‌جاری بیش از ۱۷۰ کارگاه در حوزه ازدواج و تعالی خانواده، جشن ازدواج، نشست تخصصی در حوزه جهاد تبیین، شش جشن به مناسبت میلاد حضرت علی(ع)، ۵۰ ستاد ساماندهی، انتخابات تشکل‌های حوزه جوانان، وبینار دانش‌افزایی برای مشاوران کشور برگزار شده و ۴۰ سری جهیزیه برای خانواده‌های کم‌برخوردار تهیه شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ برنامه در حوزه فرهنگی برای دهه فجر برنامه‌ریزی کردیم، یادآور شد: جشن جوان از ۱۱ تا ۱۷ اسفندماه در محورهای علمی، فرهنگی و اقتصادی برگزار می‌شود و در هر شهرستان از ۱۰ جوان تقدیر می‌شود.

خدرویسی با اشاره به اینکه در حوزه جوانان خیلی از فعالیت‌ها در اختیار ما نیست، گفت: در حوزه اشتغال و تسهیلات فقط تسهیلگری می‌کنیم. وام اشتغال دو سال است قطع شده چراکه گفتند اشتغال در اختیار شما نیست، ما خیلی پیگیری کردیم اما وزارت ورزش گفت دست ما نیست بنابراین لازم است ادارات کل راه و شهرسازی و کار، تعاون و رفاه اجتماعی با ما همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه اشتغال و مسکن جوانان مغفول مانده و نهضت ملی مسکن در پیچ و خم کارهای اداری مانده است، خاطرنشان کرد: در حوزه ازدواج برنامه‌های خوبی در هفته ازدواج داریم و توسط سمن‌ها از ۱۵۰ زوجی که مراسم عقد خود را برگزار کردند، تقدیر کردیم.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش‌وجوانان استان همدان در پایان یادآور شد: در سال جاری پیشرفت ۷۳ درصدی در پرداخت وام‌های ازدواج داشتیم و این تسهیلات با یک ضامن یا دو جواز کسب، پرداخت می‌شود در صورتی که قبلاً باید سه ضامن داشتند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن