Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی واحدهای لوازم‌التحریر در همدان تفاوتی با واحدهای تعطیل ندارند

واحدهای لوازم‌التحریر در همدان تفاوتی با واحدهای تعطیل ندارند

رئیس اتحادیه لوازم التحریر و کتاب همدان گفت: متاسفانه بازار فروش لوازم التحریر واحدهای صنفی لوازم التحریر و کتاب شهرستان همدان حال و روز خوشی نداشته و با یک واحد صنفی تعطیل چندان توفیری ندارد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، عباس ستاره اظهار کرد: از دو سال پیش که توزیع کتاب درسی را از لوازم التحریرهای سراسر کشور حذف کردند این امر ضربه سختی به پایه و اساس واحدهای صنفی لوازم التحریر و کتاب فروشی‌های سطح کشور و به تبع آن استان همدان زد.

وی با بیان اینکه از سال گذشته توزیع کتاب درسی از صنف لوازم التحریر و کتاب فروشی‌های سطح کشور گرفته شد،افزود: توزیع کتاب درسی توسط لوازم التحریرها و کتاب فروشی ها حلقه ارتباط بین دانش آموزان و لوازم التحریرها بود که با توجه به شرایط کرونا و تحصیل دانش آموزان از طریق فضای مجازی و نیز گرفته شدن امتیاز توزیع کتاب درسی از لوازم التحریرها موجب آن شد که ارتباط صنف ما با دانش آموزان قطع شده و دیگر مانند گذشته گذر دانش آموزان و والدین آنان چندان به صنف ما نخورد.

ستاره تعداد واحدهای لوازم التحریر و کتاب فروشی‌ و کپی سطح شهرستان همدان را ۳۰۰ واحد برشمرد و تصریح کرد: این تعداد واحد در حال فعالیت اکثریت ۴۰درصد از کرونا و۶۰درصد از گرفته شدن امتیاز توزیع کتاب درسی توسط لوازم التحریرها و کتاب فروشی‌ها دچار آسیب شده اند و از رونق گذشته آنان دیگر خبری نیست.

وی با بیان اینکه ۳۰ تا ۴۰‌واحد از لوازم التحریرها و کتاب فروشی‌های سطح شهرستان به دلیل کرونا و بی رونقی بازار ناچار به تعطیلی واحد صنفی خود شدند، خاطر نشان کرد: واحدهای دارای فعالیت نیز به دلیل کسادی بازار خود با یک واحد تعطیل هیچ‌گونه تفاوتی ندارند و اگر دارای فعالیتی هم هستند به فردا امیدوارند که شاید کرونا تمام شود و دوباره امتیاز توزیع کتاب درسی به لوازم التحریرها داده شود و دوباره با این اوصاف از نو کار خود را آغاز کنند.

ستاره با اشاره به اینکه توزیع کتاب توسط لوازم التحریری‌ها و کتاب فروشی‌ها وجهه بالایی برای واحدهای صنفی گروه ما محسوب می‌شد، گفت: از سال ۹۸ که آموزش و پرورش خود اقدام به توزیع کتاب درسی دانش آموزان می‌کند لوازم التحریر و  کتاب فروشی‌ها به کتاب فروشی بدون کتاب تبدیل شده‌اند. 

وی ادامه داد: متاسفانه پیگیری‌های بسیاری در این رابطه در دولت قبل داشتیم اما متاسفانه به هیچ نتیجه‌ای نرسیدکه امیدواریم در دولت جدید فکری به حال لوازم التحریرها و کتاب فروشی‌ها در این رابطه شود./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن