Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی آماده‌باش محیط‌زیست برای زنده‌گیری گرگ در کبودرآهنگ

آماده‌باش محیط‌زیست برای زنده‌گیری گرگ در کبودرآهنگ

b_150_150_16777215_00_images_news_kenarkhabar_gorg25.jpg

رییس اداره حفاظت محیط زیست کبودراهنگ گفت: پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر حمله گرگ در چند روستای این شهرستان یک تیم برای زنده‌گیری این گونه جانوری در حالت آماده باش هستند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، سیروس عزیزی بیان کرد: گزارش هایی مبنی بر حمله گرگ در روستاهای «مسجدین»، «قهورد علیا» و «شیخ جراح» به محیط زیست ارائه شد که با حضور به موقع محیط بانان گرگ از این مناطق مسکونی متواری شد.
وی اضافه کرد: همچنین به تازگی گزارشی مبنی بر ۲ نوبت حضور گرگ در یک منزل مسکونی و زخمی کردن همسر و کودک خردسال این خانواده در روستای «ازوندره» شهر شیرین سو کبودراهنگ دریافت شده که با وجود مشاهده گونه گرگ در این روستا اما تاکنون حمله گرگ برای محیط زیست مسجل و ثابت نشده است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست کبودراهنگ افزود: با این وجود یکی از محیط بانان توانمند با اسلحه کلاشینکف در مجاورت این منزل مسکونی مستقر شده تا در صورت روئیت این گونه با شلیک گلوله آن را از این منطقه مسکونی متواری کند.
عزیزی بیان کرد: همچنین درخواست نیروی کمکی از محیط زیست مرکز استان به منظور متواری کردن گونه گرگ شده تا بتوان با متواری کردن یا زنده گیری این گونه، آرامش و آسایش را دوباره به ساکنان این روستا بازگرداند.
وی بیان کرد: طی ۶ ماهه گذشته کمتر از چهار گونه گرگ در شهرستان کبودراهنگ مشاهده شده که این امر گویای پایین بودن آمار جمعیت گرگ در مناطق طبیعی این شهرستان است.
عزیزی با صراحت رها سازی گرگ توسط محیط زیست را رد کرد و گفت: حضور گرگ در محیط زیست از گذشته تاکنون امری طبیعی است اما رها سازی گرگ شایعه سازی است./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن