Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی ۷۰ درصد همدانی‌ها پرتکول‌ها را رعایت می‌کنند

۷۰ درصد همدانی‌ها پرتکول‌ها را رعایت می‌کنند

b_150_150_16777215_00_images_heydarimoghadam.jpg

رییس دانشگاه علوم پزشكي همدان گفت: در حال حاضر يك هزار و 100 بيمار مبتلا به كرونا در بيمارستان هاي استان همدان بستري هستند كه اين تعداد نشانه حجم بالاي افراد درگير با اين ويروس است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر رشيد حيدري مقدم در جلسه ستاد استاني مقابله با كرونا بر رعايت پروتكل ها توسط مردم در راستاي كاهش ابتلا به كرونا در استان همدان تاكيد كرد و گفت: متأسفانه تماس هاي درون خانوادگي با 53 درصد علت ابتلا به كرونا به يك خطر اساسي تبديل شده كه خانواده‌ها بايد پروتكل‌هاي بهداشتي را رعايت كنند.
وي با بيان اينكه هم اكنون يك هزار و 100 بيمار در بيمارستان هاي استان همدان به علت بيماري كرونا بستري هستند كه اين نشان دهنده حجم بالاي بيماران مبتلا به كرونا در استان همدان است، گفت: در حال حاضر رعايت پروتكل هاي بهداشتي در استان همدان از 54 به 70 درصد رسيده است.
ابتلاي كارمندان ادارات به كرونا در استان همدان افزايش پيدا كرده و بايد مراقبت بيشتري صورت گيرد
دکتر حيدري مقدم با بيان اينكه متأسفانه عليرغم اين رعايت آمار مبتلايان به كرونا روز به روز در حال افزايش است، گفت: ابتلاي كارمندان ادارات به كرونا در استان همدان افزايش پيدا كرده و بايد مراقبت بيشتري صورت گيرد.
ریيس دانشگاه علوم پزشكي همدان با تاكيد بر اينكه بايد تجمعات در سطح شهر همدان كاهش پيدا كند و به حداقل برسد تا از اين شرايط عبور كنيم، گفت: شرايط استان همدان به لحاظ شيوع كرونا قرمز و رعايت پروتكل ها و نكات بهداشتي مورد تاكيد است.
استاندار همدان نيز در جلسه ستاد مديريت كرونا استان همدان با بيان اينكه تمام كسبه و اصناف در 10 شهرستان استان همدان به مدت يك ماه تا ساعت 18 فعاليت مي كنند و بر اساس مصوبه ستاد ملي و استاني اگر كسي قانون را رعايت نكند به مراجع قضائي معرفي مي شود، گفت: در اين مورد اصنافي كه در تأمين مايحتاج مردم فعاليت دارند استثنا هستند.
كوتاهي در عدم اجراي مصوبات پذيرفتني نيست
سيد سعيد شاهرخي گفت: سازمان صمت و اصناف موظف هستند اين طرح را به صورت كامل اجرا كنند و هيچ كوتاهي در عدم اجراي مصوبات پذيرفتني نيست.
وي با بيان اينكه دورهمي هاي خانوادگي از علت هاي اصلي ابتلاء به كروناست و مردم بايد در اين زمينه رعايت اصول بهداشتي را مدنظر داشته باشند؛ گفت: در تمام شهرهاي استان همدان محدوديت هاي ترافيكي اجرا و رفت و آمد در مكان هاي با ازدحام جمعيت محدود مي شود و در شهر همدان در منطقه گنج نامه، بلوار و پارك ها محدوديت هايي ايجاد مي شود.
استاندار همدان گفت: كساني كه باعث برگزاري تجمعات هستند به مراجع قضائي معرفي مي شوند و برگزاري هر گونه مراسم عروسي، عزا و همايش ها و مسابقات ورزشي ممنوع است.
اعمال محدودیتهای کرونایی 
دبیر ستاد مقابله با کرونای استان همدان هم از اتمام محدودیت تردد پلاک‌های غیر بومی از بامداد امروز در استان همدان خبرداد و گفت: کلاس‌های مراکز آموزش عالی، آموزش و پرورش به مدت یک هفته بصورت غیر حضوری برگزار خواهند شد. 
مهرداد نادری‌فر افزود: محدودیت و تعطیلی فعالیت مشاغل درجه ۳ و ۴ شهرستان‌های همدان، فامنین و ملایر به مدت یک هفته تمدید شد.
 وی در مورد شهرستان‌های اسداباد، کبود راهنگ، تویسرکان، بهار، نهاوند، رزن و درگزین مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ به مدت یک هفته دیگر تعطیل خواهند ماند.
مشاغل گروه دوم شامل پاساژ‌ها و مراکز خرید و مال‌های فروش غیر مواد غذایی، تمرین و انجام مسابقه‌های ورزشی، مراکز متبرکه و زیارتگاه‌ها، مساجد و مصلی‌ها، قنادی یا شیرینی فروشی، آب میوه و بستنی فروشی، مراکز تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری، آرایشگاه مردانه، بازار فروش خودرو، مراکز شماره گذاری اتومبیل، فرش و موکت فروشی، اسباب بازی فروشی، فروش لوازم خانگی، خدمات چاپ دیجیتال، تزیینات داخلی ساختمان، کادویی فروشی، عمده فروشی و خرده فروشی پوشاک، پارچه فروشی، آتلیه و عکاسی، مشاور املاک، پرده سرا، فروش مبلمان، فروش کیف و کفش، فروش لوازم التحریر، خیاطی، خرازی، فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی، شیرینی پزی، خشکبار و آجیل فروشی می‌شوند.
مشاغل گروه سوم شامل دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و زبان‌سرا‌ها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهد‌های کودک، استخر‌های سرپوشیده، سینما و تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه، تالار‌های پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی می‌شوند.

مشاغل گروه چهارم هم شامل شامل برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها، باشگاه‌های ورزشی برای ورزش‌های پر برخورد از جمله کشتی و کاراته و جودو، مدارس شبانه روزی، کافه، قهوه خانه و چای خانه با عرضه مواد دخانی، باغ وحش و شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی هستند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن