Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی پلمپ دو فروشگاه زنجیره‌ای در همدان

پلمپ دو فروشگاه زنجیره‌ای در همدان

b_150_150_16777215_00_images_polop.jpg

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: ۲ فروشگاه زنجیره‌ای در این استان به علت رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی ابلاغ شده، پلمب و ۹ مورد نیز به مرجع قضایی معرفی شد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، لیدا رفعتی بیان کرد: ۱۰۸ فروشگاه زنجیره ای در این استان وجود دارد که طی یک هفته گذشته از ۵۹ مورد بازرسی به عمل آمد که ۵۱ فروشگاه معادل ۸۶ درصد این واحدها بهداشت فردی و حفاظت فردی را رعایت کردند.
وی اضافه کرد: همچنین۸۱ درصد خدمات دهندگان و ۷۳ درصد خدمات گیرندگان در فروشگاه های زنجیره‌ای نسبت به استفاده از ماسک توجه داشتند و در ۳۸ درصد آنها فاصله گذاری اجتماعی توجه شده بود با این وجود ۹ واحد اخطاریه دریافت کرده و به مرجع قضایی معرفی شدند.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان اظهار داشت: یک هفته گذشته ۵۶ واحد متخلف به علت رعایت نکردن اصول بهداشتی پلمب شدند که شامل ۳۰ نانوایی، ۲۰ سوپرمارکت و خواربارفروشی، ۲ مطب، ۲ رستوران و ۲ فروشگاه زنجیره ای می‌شود.
رفعتی افزود: همچنین ۳۳۸ واحد متخلف اخطاریه دریافت کرده و به مرجع قضایی معرفی شدند که شامل ۱۰۲ سوپرمارکت و خواربارفروشی، ۷۰ نانوایی، ۹۳ کارگاه و صنایع کوچک (زیر ۲۵ نفر)، ۱۶ بانک، ۱۵ رستوران، ۹ مهد کودک، دفاتر پیشخوان، پایانه مسافربری، جایگاه سوخت، مهدکودک، داروخانه، کشاورزی و دامپروری است.
وی گفت: ۳۵ هزار و ۴۱۲ مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و تهیه، توزیع و طبخ موادغذایی در این استان موجود است که تاکنون سه هزار و ۳۷۵ بازرسی از این واحدها صورت گرفته است.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان ادامه داد: ۲ هزار و ۲۹۱ واحد معادل ۶۸ درصد بهداشت فردی را رعایت کردند همچنین در ۲ هزار و ۲۳۹ واحد معادل ۶۶ درصد خدمت دهندگان از ماسک استفاده کرده بودند.
رفعتی افزود: در یک هزار و ۹۰۶ واحد بازرسی شده معادل ۵۶ درصد خدمت گیرندگان و مراجعه کنندگان به واحدهای تولیدی از ماسک استفاده کرده بودند و در مجموع ۵۵ درصد به پروتکل فاصله گذاری توجه داشتند./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن