Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی بیش از ۶۰ درصد کادر درمان همدان زنان هستند

بیش از ۶۰ درصد کادر درمان همدان زنان هستند

b_150_150_16777215_00_images_PARASTAR.jpg

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان گفت: ۶۰ درصد پرسنل کادر درمان استان همدان را بانوان تشکیل می‌دهند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، ربیعه علی‌محمدی با اشاره به آغاز هفته ملی سلامت بانوان ایران (سبا) عنوان کرد: برنامه‌های این هفته همه ساله در آخرین هفته مهرماه برگزار می‌شود که امسال با در نظر گرفتن شرایط همه گیری کووید ۱۹ با موضوع «سلامت زنان در دوره کرونا» در حال برگزاری است.
وی با بیان اینکه حداکثر توان خود را به‌منظور ایجاد فضاهای امن برای ورزش حرفه‌ای و همگانی بانوان در استان همدان به کار گرفته‌ایم؛ گفت: فضاسازی حیاط مدارس، تقویت ورزش محلات و ایجاد پارک‌های بانوان در تمامی مراکز شهرستان‌ها می‌تواند در این شرایط برای حفظ سلامت بانوان و خانواده به‌ویژه در دوران گذر از بیماری کرونا مؤثر باشد.
علی‌محمدی با بیان اینکه حدود ۶۰ درصد کادر درمان استان همدان را بانوان تشکیل می‌دهند، با قدردانی از آنان و خانواده‌هایشان این ایثار و فداکاری را ارج نهاد و از مردم درخواست کرد پروتکل‌های بهداشتی را بیش از گذشته، رعایت کنند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان بهره‌گیری از سایت‌های معتبر ایجاد شده توسط منابع داخلی را فرصت مناسبی برای جذب اطلاعات درست برای ورزش در منزل، مطالعه و ایجاد ارتباط عاطفی صحیح بین اعضا خانواده دانست.
وی به روز شمار هفته ملی سلامت بانوان ایران و محورهای آن نیز اشاره کرد و گفت: ۲۶ مهر با عنوان «شیوه زندگی سالم زنان و کووید ۱۹ با تاکید بر چاقی به عنوان عامل وخامت کووید ۱۹»، ۲۷ مهر با عنوان «سلامت باروری زنان در همه گیری کووید ۱۹» و ۲۸ مهر با عنوان «زنان و سلامت روانی در همه گیری کووید ۱۹» برنامه ریزی شده است.
وی بابیان اینکه ۲۹ مهر با عنوان «نقش زنان در ترویج منابع معتبر آموزشی و اطلاعات معتبر و پیشگیری از انتشار باورهای غلط درباره پیشگیری و درمان کووید ۱۹» و ۳۰ مهر با عنوان «پیشگیری از آسیب‌های شغلی و اجتماعی زنان در اپیدمی کووید ۱۹» مدنظر قرار گرفته است، گفت: این هفته بر نقش زنان در بهبود سلامت خانواده و جلوگیری از همه گیری کرونا تاکید کرد./ مهر

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن