Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی ورود محموله سوم واکسن آنفولانزا به همدان در روزهای آینده

ورود محموله سوم واکسن آنفولانزا به همدان در روزهای آینده

b_150_150_16777215_00_images_Vaksan739.jpg

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: واکسن آنفلوانزا برای گروه‌های پر خطر جامعه که از طرف وزارت بهداشت اعلام شده است، تزریق می‌شود.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر محمد خیراندیش اظهار داشت: تاکنون دو مرحله از واکسن آنفلونزا وارد استان شده و محموله‌های بعدی هم در روزهای آینده خواهد رسید.
وی با بیان اینکه دستورالعمل های نحوه توزیع واکسن آنفلوانزا و اعلام گروه‌های پرخطر اولیت دار دریافت واکسن از طرف وزارت بهداشت به استان‌ها اعلام شده، تصریح کرد: ما نیز موظفیم بر اساس این دستورالعمل حرکت کنیم.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با تاکید بر اینکه مادران باردار در اولویت دریافت این واکسن قرار دارند، تصریح کرد: برای  دسته ای از بیماران خاص، نقص ایمنی و پیوند عضو نیز واکسن آنفلوانزا تزریق می‌شود.
خیراندیش افزود: همه بیماران مبتلا به سرطان، بیماران دیالیزی، افراد مبتلا به بیماری‌های خاص مانند ام اس، بیماران مبتلا به ایدز و تالاسمی نیز از گروه هایی هستند که این واکسن را دریافت می‌کنند.
وی با بیان اینکه همکاران ما با بیماران تماس گرفته و از آن‌ها می‌خواهند برای تزریق واکسن به مراکز بهداشتی مورد نظر مراجعه کنند، گفت: در پرونده الکترونیکی بیماران شماره تماس آن‌ها ثبت شده است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با اشاره به اینکه مادران باردار در مراکز خدمات جامع سلامت دارای پرونده بهداشتی هستند، اظهار داشت: این گروه از مادران باید برای تزریق واکسن به نزدیک ترین مراکز بهداشتی محل زندگی خود مراجعه کنند.
خیراندیش با تاکید بر اینکه توزیع واکسن به مرور و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام میشود، عنوان کرد: تعداد بیماران در صف انتظار دریافت واکسن بسیار بالاست بنابراین باید توزیع به گونه ای باشد که از ایجاد تجمع و ازدحام جمعیت پیشگیری شود.
وی با بیان اینکه توزیع واکسن بر اساس مقدار دوزی است که به دست ما می‌رسد، تصریح کرد: در این مرحله از توزیع، بیماران دیابتی جزء گروه‌های هدف نیستند./ تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن