Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی ابتلای هزار و ۲۰۰ نفر از کادر درمان همدان به کرونا

ابتلای هزار و ۲۰۰ نفر از کادر درمان همدان به کرونا

b_150_150_16777215_00_images_kerona55.jpg

معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی همدان گفت: اعزام بیماران مبتلا به کروناویروس نهاوند به کرمانشاه صحت ندارد به طوریکه بیماران کرونایی فقط به صورت درون شهرستانی اعزام می شوند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر ابراهیم جلیلی با بیان اینکه اعزام بیماران مبتلا به کرونای نهاوندی به کرمانشاه صحت نداشته و ممکن است این کار تنها به خواست خود بیمار انجام شود، تأکید کرد: بیماران کرونایی فقط به صورت درون شهرستانی اعزام می شوند.
وی با بیان اینکه ۳۵ تخت در بیمارستان ارتش همدان برای ریکاوری بیماران کرونایی آماده شده است، گفت: بیمارستان ارتش به صورت نقاهتگاه در حال آماده سازی است تا مبتلایانی که روند بیماری آنها رو به بهبود بوده اما نیاز به مراقبت دارند، به این بیمارستان منتقل شوند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه از نظر تأمین داروی مورد نیاز بیماران کمبودی در استان همدان وجود ندارد، تصریح کرد: به منظور قطع زنجیره کرونا هر گونه علائم تنفسی در هر فرد باید مبنای قرنطینه و جداسازی او از اطرفیان باشد.
وی با بیان اینکه افزایش آمار مبتلایان کووید ۱۹ باعث خستگی و فرسودگی کادر درمان شده است، اعلام کرد: تاکنون ۱۲۰۰ نفر از کادر درمان به کرونا مبتلا شدند و خوشبختانه مورد فوتی گزارش نشده و اکثراً رو به بهبود هستند.
دکتر جلیلی در تشریح وضعیت استان همدان در ایام شیوع کروناویروس اظهار کرد: تا روز گذشته تعداد موارد قطعی ابتلا به کروناویروس در استان همدان به ۵۰۳۱ بیمار رسیده که ۴۰۵۷ نفر بهبود یافته و ۶۷۴ نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست دادند.
وی با بیان اینکه روند ابتلا به کرونا در استان همچنان افزایشی است، افزود: روز گذشته تست کرونای ۳۷ شهروند همدانی مثبت گزارش شده است و متأسفانه ۹ نفر فوت کرده اند.
دکتر جلیلی با اشاره به شیوع بیماری های تنفسی در فصل پاییز از مردم خواست پروتکل های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند و اعلام کرد: تاکنون در شهرستان همدان ۲۰۲۹ نفر، اسدآباد ۱۲۰ نفر، بهار ۳۲۲ نفر، تویسرکان ۲۷۴ نفر، رزن و درگزین ۲۴۸ نفر، فامنین ۷۴ نفر، کبودراهنگ ۳۲۸ نفر، ملایر ۹۵۹ نفر و نهاوند ۵۲۷ نفر به کرونا مبتلا شدند./

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن