Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی فعال‌سازی کارت‌های تلفن همگانی در همدان

فعال‌سازی کارت‌های تلفن همگانی در همدان

b_150_150_16777215_00_images_gorzin.jpgمدیر مخابرات منطقه همدان گفت: نیازمندان به کارت‌های تلفن همگانی تنها با یکبار مراجعه به امورمشترکین مراکز مخابراتی در سطح استان کارت تلفن همگانی خودرا فعال و برای همیشه ازآن استفاده کنند.

به گزارش "همدان نیوز"، محمدعلی گرزین افزود: ازآنجا که همه ساله مبالغ زیادی صرف تهیه و توزیع کارتهای تلفن همگانی می‌شد و این کارتها بعداز تمام شدن اعتبار، بلااستفاده و درحقیقت تبدیل به زباله می شد، شرکت مخابرات ایران با توسل به نوآوریهای کارشناسان ایرانی دراقدامی ابتکاری و با توجه به نیاز جامعه، کارتهای تلفن را به کارت دائمی تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه از این پس کارت تلفن همگانی همانند سیمکارت قابل شارژ و استفاده مجدد خواهد بود، اظهار کرد: با این اقدام همه ساله از انباشت زباله های غیر قابل تجزیه درطبیعت جلوگیری شده و به حضور دلال و واسطه نیز پایان خواهد داد چرا که افراد سودجود با سوء‌استفاده از نیاز افراد، کارتهای تلفن را با مبالغ بسیار گزاف در اختیار آنان قرار داده و اقدام به ایجاد بازار سیاه می‌کردند.

گرزین با اشاره به اینکه ازاین پس مردم می توانند با شارژ کارت خود، چندین و چند بار از آن استفاده کنند، یادآور شد: مزایای این طرح شامل.صادرشدن کارت تلفن به نام شخص، قابل شارژبودن کارت، امکان خرید شارژ برای کارت تلفن خود و دوستان، امکان مشاهده کارکردکارت تلفن، امکان مسدودسازی کارت درصورت مفقودی ،سرقت و خرابی و امکان انتقال شارژ به کارت تلفن دیگرهمان فرد است.

وی در خصوص نحوه فعالسازی کارت تلفن، گفت: مردم برای فعالسازی کارت تلفن قدیمی و یا کارت جدید به یکی ازمراکز مخابراتی مراجعه و پس از ثبت کارت به نام مشتری، رمز چهار رقمی اختصاص  می یابد.

گرزین با اشاره به اینکه درهرکارت جدید مبلغی به عنوان شارژاولیه وجود دارد، خاطرنشان کرد: درصورتی که کارت قدیمی فعال شود، شارژموجود درآن قابل استفاده است که شهروندان می‌توانند برای خرید شارژ به مراکز مخابراتی و یا سایت  www.tci.ir مراجعه کنند و یا با شماره‌گیری *2020# شارژ بخرند که درصورت مسدودشدن، انتقال مبلغ شارژ به کارت جدید امکانپذیر است.

وی افزود: برای استفاده ازکارت، ابتدا کارت خود را به دستگاه وارد، رمزچهاررقمی را ارسال و پس ازرویت پیام (لطفا شماره گیری نمایید) شماره مخاطب را واردکرده و تماس برقرار کرده و درصورت مفقودی کارت یا فراموشی رمز می‌توانند به مراکزمخابراتی مراجعه کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن