Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی آموزش و پرورش مدارس را تعطیل نمی‌کند

آموزش و پرورش مدارس را تعطیل نمی‌کند

b_150_150_16777215_00_images_poordavood.jpg

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: آموزش و پرورش مدارس را تعطیل نمی کند و مدیریت بحران استانداری به علت شاخص هایی پیرامون سردی هوا، آنفلوآنزا و آلودگی هوا دستور تعطیلی مدارس را صادر می کند.

 به گزارش "همدان نیوز"، محمد پورداوود امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اقدامات ۹۰ روزه آموزش و پرورش اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش از ۱۲ شهریور سکان آموزش و پرورش را با ۲۰۰ رای به دست گرفت و در نخستین اقدام پرداخت سنوات در سه دوره را در مردادماه تصویب کرد.

وی با بیان اینکه سالانه ۲۰۰ تا ۳۸۰ هزار نفر در این مجموعه بازنشست خواهند شد که سهم همدان نیز سالانه ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ نفر است، تاکید کرد: امسال ۵۶۰ نفر نیروی آموزشیار داشتیم که تا سه سال آینده پیمانی خواهند شد.

پورداوود ادامه داد: خیلی از فرهنگیان فاقد مسکن هستند و براساس توافقنامه با بنیاد مسکن، ۱۷۰ هزار فرهنگی واجد شرایط که تاکنون مسکن نداشته اند برای تهیه مسکن به آموزش و پرورش معرفی خواهند شد و اکنون به دنبال زمین مناسب برای حفظ کرامت معلمان هستیم.

وی اضافه کرد: ۲۲ هزار معلم و ۱۸ هزار بازنشسته فرهنگی استان همدان در طرح مسکن فرهنگیان قرار می گیرند.

این مقام مسئول بااشاره به رتبه بندی معلمان بیان کرد: طرح رتبه بندی معلمان در استان عملیاتی شده و بین ۲۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان به معلمان از اول مهر ماه پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه کرامت معلمان را سرلوحه کار خود قرار داده ایم، اضافه کرد: در کشور تعداد ۱۰۸ هزار نیرو کم داریم که سهم همدان از این کمبود ۷۰۰ هزار نفر بوده که ۵۶۰ هزار نفر جذب شده است.

پورداوود با بیان اینکه خوشبختانه جزو استان های پیشرویی بودیم که سال تحصیلی کلاس خالی نداشتیم، خاطرنشان کرد: ۱۰ استخر در سطح استان ساخته شده که در شهرستان های ملایر، نهاوند و اسدآباد تا پایان سال بهره برداری می شود.

وی درباره درمانگاه فرهنگیان نیز گفت: درمانگاه های ملایر و همدان دایر هستند و در تویسرکان ساخته شده و در شهرستان های نهاوند، کبودراهنگ، رزن و اسداباد نیز در دستور کار داریم.

این مقام مسئول توسعه خانه معلم، ساخت پارکینگ طبقاتی سه طبقه و تجهیز سوئیت و اردوگاه چالوس را از دیگر اقدامات آموزش و پرورش عنوان و تصریح کرد: استان همدان براساس سند تحول بنیادین دنبال این است که دانش آموزان را به تراز بالایی برساند به طوریکه امسال بازمانده های از تحصیل را به حداقل ممکن رسانده ایم.

وی افزود: طرح معرفت در راستای امام شناسی و تقویت باورهای دینی برگزاری اردوهای زیارتی برای دانش آموزان و اعزام ۳۰۰۰ نفر به سفر قم و مشهد، اعزام ۸۰۰۰ نفری دانش اموز به اردوی راهیان نور از دیگر اقدامات فرهنگی آموزش و پرورش بوده است.

پورداوود همدان را در حوزه سوادآموزی بسیار فعال معرفی و تاکید کرد: استان همدان یک درصد از میانگین کشوری بالاتر است به طوریکه رتبه ۹۵.۶ در حوزه سواد آموزی را دارد.

وی اظهار کرد: با مشارکت وزارتخانه و منابع استانی سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان وسایل ورزشی خریداری و بین ۱۹ منطقه استان توزیع شده است.

پورداوود درباره تعداد مبتلایان به آنفلوآنزا در مدارس نیز گفت: تاکنون یک مورد در همه دوره ها مشکوک به آنفلوآنزا نداشته ایم البته یادآوری می کنم مهدهای کودک جز آموزش و پرورش نیستند و نباید آمار آنها را به این مجموعه افزود.

وی درباره دانش آموزی که خارج از مدرسه مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود نیز گفت: امنیت دانش آموزان خارج از ساعت اداری برعهده نیروی انتظامی است و مسئولیت ما در درون مدرسه است.

مدیر کل آموزش و پرورش همدان درباره پلمب مدرسه فرزانگان فاخر نیز گفت: شورای نظارت بر مدارس غیردولتی تشخیص بر پلمب این مدرسه داشته و آموزش و پرورش در این باره دخالتی نداشته است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن