Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی محدودیت‌های ترافیکی همدان در روزهای تاسوعا، عاشورا و مراسم سوم عاشورای حسینی

محدودیت‌های ترافیکی همدان در روزهای تاسوعا، عاشورا و مراسم سوم عاشورای حسینی

b_150_150_16777215_00_images_etelaeiye78.jpgپلیس راهور استان همدان در اطلاعیه ای محدودیت های ترافیکی روزهای تاسوعا ، عاشورا و مراسم سوم شهادت حضرت اباعبدالله الحسین و یاران با وفایش را در سطح معابر درون شهری اعلام کرد.

به گزارش "همدان نیوز"، پليس راهنمايي و رانندگي استان همدان با تسليت ايام عزاداري حسيني به هم استاني ها عزیز و آرزوي قبولي عزاداري ها ، به جهت برقراری نظم ترافیکی و پیشگیری از بروز گره های ترافیکی و تصادفات احتمالی ، محدوديت هاي ترافيکي ايام تاسوعا و عاشوراي و مراسم سوم عاشورای حسيني را به شرح ذيل اجرا می کند:

در روز های تاسوعا، عاشوراي و سوم عزاداری حسيني

ممنوعيت تردد کلیه خودروها اعم از شخصی و عمومی و موتورسیکلت از خیابان های منتهی به میدان حضرت امام خمینی (ره) از ساعت 0800 تا پایان مراسم و عبور دسته های عزاداری.

ممنوعيت تردد کلیه خودروها از سمت میدان فردوسی ، میدان آرامگاه بوعلی، میدان شریعتی، میدان فلسطین، میدان عین القضاه ،میدان شهدا ، سه راهی انبار نفت به سمت محدوده مرکزی و میدان امام(ره) از ساعت 0900 ممنوع می باشد.

محدودیت های موقت در میدان سپاه، میدان باباطاهر، تقاطع جانبازان، میدان امام حسین، میدان جهاد در زمان عبور دسته های عزاداری اجرای می شود.

از هم استاني هاي عزيز در خواست مي شود:

-از پارک خودرو در مسیر خيابان هاي منتهی به میدان حضرت امام (ره) و میدان امام ،میدان امام زاده عبدالله،میدان شریعتی،میدان فردوسی،میدان مفتح و میدان آرامگاه بوعلی خودداری کنند، بدیهی است در صورت پارک ، خودرو توسط پلیس با جرثقیل حمل خواهد شد.

-به منظور تامین امنیت ترافیکی و جلوگیری از راه بندان در مسیر دستجات عزاداری توصیه می شود حتی الامکان در این ایام از خودروهای عمومی استفاده شود و از آوردن خودرو شخصی و تجمع در مسیر های اصلی و محل تردد عزاداران جدا" خودداری شود.

-از تردد با موتورسیکلت در مسیر دسته های عزاداری و به خصوص در داخل دستجات خودداری نمایند و در صورت مشاهده انجام تخلف توسط موتور سواران برابر مقررات با آنان برخورد خواهد شد .

- در طول اجرای محدودیت های ترافیکی از مسیرهای جایگزین استفاده کنند.

- با توجه به اینکه روز سوم عاشورای حسینی جزء تعطیلات رسمی کشور محسوب نمی گردد و ادارات دولتی ، مدارس و ... باز می باشند پیش بینی ترافیک سنگین تری در سطح معابر می گردد لذا از هم استانی های عزیز درخواست می شود در این روز از سفرهای درون شهری غیر ضروری با خودرو پرهیز و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند و خودروهای خود را در مسیر حرکت دسته های عزاداری و در محل هایی که موجب ایجاد گره های ترافیکی می شود پارک نکنند.

- محدودیت های اجرا شده در کوچه های منتهی در بلوار مدنی،  خواجه رشید، بلوار کاشانی، خیابان شریعتی و خیابان باباطاهر با موانع فیزیکی اجرا می شود.

لازم به ذكر است در تمامی شهرستان های استان برابر روال سنوات گذشته در مسیر تجمع و حرکت دسته های عزاداری محدودیت ترافیکی اجرا و از تردد و پارک خودروها جلوگیری بعمل خواهد آمد.

در پايان با توجه به اين كه پلیس راهنمایی و رانندگی مسئولیت تسهیل در عبور و مرور و تامین امنیت ترافیکی را به عهده دارد لذا از شهروندان عزیز تقاضا داریم  ما را در انجام این مسئولیت یاری کنند و همکاری لازم را با ماموران راهنمايي و رانندگي مستقر در شهرها داشته باشند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن