Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی سرقت 500 تابلو و علائم جاده ای در استان همدان

سرقت 500 تابلو و علائم جاده ای در استان همدان

b_150_150_16777215_00_images_cheragh.rahnama.jpgمعاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از سرقت 500 تابلو و علائم در محورهای مواصلاتی استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان همدان، حمید پرورشی خرم با اشاره به اینکه، سرقت این تابلوها عاملي مهم بر افزايش تلفات جاده اي استان است، گفت: همچنین در این مدت 37 دستگاه چراغ چشمک زن نیز سرقت شده است.

وی با بیان اینکه يكي از وظايف مهم اين اداره كل، تهيه و نصب انواع تابلوهاي راهنمايي و رانندگي در محورهاي برون شهري و جاده هاي استان است، افزود:  هر ساله هزينه هاي زيادي از منابع ملي و استاني و بيت المال صرف خريد اينگونه تابلوها مي شود و این در حالی است که عده ای از افراد از روی ناآگاهی اقدام به سرقت آن می کنند.

پرورشی خرم ادامه داد: سرقت تابلوها، تجهیزات و علائم علاوه بر اينكه هزینه مالی زیادی بر دولت تحمیل می‌کند از جنبه ایمنی نیز موجب مشکلات زیادی شده و نا ایمن شدن جاده ها را در بردارد.

وی اضافه کرد: علائم راهداری سرقت شده متاسفانه با مبالغ بسیار اندک خرید و فروش می شود در صورتی که این اداره کل باید برای خرید و نصب مجدد آنها هزینه های سنگینی را از محل اعتبارات استانی و ملی متحمل شود.

پرورشی خرم با تأکید بر اینکه تابلوها و علائم هشدار دهنده برای راهنمایی و هدایت رانندگان، با هدف حفظ و ارتقاء ایمنی جانی مسافران نصب شده است، یادآور شد: آشکارسازی راه ها، نصب تابلو در مکان های مناسب، حفظ حریم راه ها، نصب سرعت گیرها و... از مهمترین اقدامات اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان در زمينه ارتقای ایمنی راه ها است.

معاون راهداری استان همدان با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص کاهش این معضل ابراز داشت: سارقان بیشتر در تاریکی شب اقدام به سرقت این تابلوها و علائم  می کنند که این اداره کل با گشت های شبانه روزی سعی بر کاهش این گونه سرقت ها دارد.

این مسئول بیان داشت: هم اکنون 9 گشت شبانه روزی راهداری، رصد علائم و تجهیزات ایمنی جاده های استان همدان را انجام می دهند.

پرورشی خرم تأکید کرد: برای جلوگیری از سرقت تابلوها، فرهنگسازی از طریق رسانه ها و اقدامات پیشگیرانه برای آگاه سازی جامعه امری ضروری است.

وی در پایان از مردم خواست چنانچه مواردی در خصوص سرقت تابلو مشاهده کردند، با سامانه 141 و تلفن 110 نیروی انتظامی تماس حاصل کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن