Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی ساماندهی سگ‌های ولگرد در همدان ۱۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

ساماندهی سگ‌های ولگرد در همدان ۱۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

b_150_150_16777215_00_images_sag.mavad.jpgرئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان بابیان اینکه مردم نسبت به افزایش تعداد سگ‌های ولگرد در همدان معترض هستند، گفت: ساماندهی سگ های ولگرد در همدان ۱۰ میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش "همدان نیوز"، علی فتحی با بیان اینکه متأسفانه وجود سگ‌های ولگرد در شهر همدان معضل شده است، اظهار داشت: سازمان‌های مردم نهاد محیط زیست و انجمن حمایت از حیوانات مخالف کشتن سگ‌ها هستند اما این اتفاق کم و بیش می‌افتد.

وی با بیان اینکه در کنار سایت دفن زباله همدان زمینی برای جمع آوری و نگهداری این سگ‌ها مد نظر بود که دامپزشکی استان همدان با این موضوع مخالفت کرد، گفت: تا کنون کار قابل توجهی در این زمینه انجام نشده اما مطالعاتی در راستای ساماندهی سگ‌های ولگرد در همدان صورت گرفته است.

فتحی با بیان اینکه وارد فاز عملیاتی و اجرایی نشده‌ایم، اظهار داشت: البته راه اندازی مرکز جمع آوری سگ‌های ولگرد تنها محدود به نگهداری آنها نبود بلکه در راستای تزریق واکسن هاری، عقیم کردن سگ‌ها، جداسازی نژادی و سایر امور اقدام می‌شد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان گفت: متأسفانه در بودجه ۹۸ شهرداری برای این اقدام مبلغی پیش بینی نشده است.

وی با بیان اینکه البته آزار و اذیت حیوانات را نمی‌پسندیم و به نوعی بر سر دوراهی گیر کرده‌ایم چرا که از یک سو مردم نسبت به افزایش تعداد سگ‌های ولگرد در شهر همدان معترض هستند و از طرف دیگر سازمان‌های مردم‌نهاد محیط زیست و انجمن حمایت از حیوانات مخالف اتلاف و از بین بردن این حیوانات است، اظهار داشت: کج‌دار و مریز پیش می‌رویم اما چندین مورد اتلاف حیوانات گزارش شده است.

فتحی با بیان اینکه باید سایت موردنظر راه اندازی شود و چاره دیگری نیست، گفت: این نشان دهنده عقب‌ماندگی است که مدیریت شهری در برخورد با این حیوانات چنین عمل کند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با بیان اینکه اجرای طرح مورد نظر بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد، گفت: البته مسئله دیگر این است که مسئول خاصی برای ساماندهی این وضعیت مشخص نشده است./ مهر

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن