Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی کمک‌های راهداری همدان به مناطق سیل زده ارسال شد

کمک‌های راهداری همدان به مناطق سیل زده ارسال شد

b_150_150_16777215_00_images_mostafapanahande.jpgمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: برای کمک به سیل زدگان 14 دستگاه ماشین آلات راهداری این استان به مناطق سیل زده لرستان اعزام شد.

به گزارش "همدان نیوز"، مصطفی پناهنده اظهار داشت: این ماشین آلات شامل دستگاه های سنگین، نیمه سنگین و سبک بوده است.

وی افزود: همچنین 16 نفر از پرسنل راهداری این استان برای انجام عملیات خدمات رسانی و بازگشایی محورهای مختلف لرستان اعزام شده اند.

مدیرکل راهداری استان همدان ادامه داد: استان همدان با استان مرکزی به عنوان استان های معین لرستان انتخاب شده و خوشبختانه به همت مجموعه نیروهای پرتلاش راهداری استان همدان، خروج منطقه از بن بست و فراهم کردن زمینه کمک رسانی به مردم انجام شده و هم اکنون نیز در حال انجام است.

ارسال پل فلزی 10 متری به مناطق سیل زده لرستان

وی همچنین از ارسال پل فلزی 10 متری به مناطق سیل زده لرستان خبر داد.

پناهنده با بیان اینکه این اقدام در شرایط بحرانی و اضطراری به منظور قطع شدن راه های ارتباطی برخی محورهای مناطق سیل زده لرستان انجام شده است، اظهار داشت: این پل به شکل موقت بوده تا مردم و به ویژه امدادگران بتوانند به راحتی تردد کنند.

وی افزود: پل فلزی به طول 10 متر از سوی این اداره کل از قبل تهیه شده است که برای عبور و مرور مردم روستاهای اطراف شهرستان الیگودرز از طریق جرثقیل های سنگین امروز در محل تعبیه می شود.

پناهنده ادامه داد: مسیرهای عبور و مرور برخی از روستاهای الیگودرز در اثر وقوع سیل دچار آب شستگی شده و نشست کرده است که با وجود استقرار ماشین آلات سنگین و نیروهای امدادی این اداره کل بازگشایی شده و برخی نیز در حال اقدام است.

رییس اداره ماشین آلات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان نیز یادآور شد: پیش از این نیز این اداره کل پل های بتونی و نیوجرسی را از طریق دستگاه های کمرشکن و سایر ماشین الات به مناطق سیل زده گلستان و لرستان ارسال کرده است.

آرش آزادی تأکید کرد: در مرحله نخست 2 دستگاه مایلر، 2 دستگاه تریلی، یک دستگاه لودر و یک دستگاه گریدر به این استان ارسال شد.

وی اضافه کرد: در مرحله دوم نیز یک دستگاه پیکاپ، یک دستگاه گریدر، یک دستگاه لودر و یک دستگاه تریلی عازم مناطق سیل زده لرستان شدند.

اعزام 20 دستگاه ناوگان باری استان همدان به مناطق سیل زده لرستان

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان نیز گفت: 20 دستگاه ناوگان باری استان همدان از سوی شرکت های حمل و نقل کالا این اداره کل به مناطق سیل زده لرستان اعزام شدند.

صفر صادقی راد در گفتگویی اظهار داشت: به دنبال سیلاب اخیر در مناطق مختلف لرستان 20 دستگاه ماشین های اتاق دار در مناطق سیل زده استان لرستان بکار گرفته شد.

وی افزود: با توجه به فعالیت‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در راستای ایمن سازی راه‌های مواصلاتی، تلاش شده ایمنی راه‌ها برای عبور و مرور در مناطق سیل زده حفظ شود.

صادقی راد ابراز داشت: این اداره کل برای تجهیزات راهسازی و امدادی اقدامات لازم را انجام داده و در این خصوص با ارگان‌های مرتبط نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده است تا در صورت نیاز به جابجایی وسایل و ماشین آلات، این امر توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان همدان انجام شود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان تأکید کرد: در شرایط فعلی باید به کمک سیل زدگان شتافت و ناوگان حمل و نقل استان همدان آمادگی لازم را برای امدادرسانی هر چه بیشتر به مناطق سیل زده دارد.

رییس اداره کالا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان نیز در ادامه این گفتگو اظهار داشت: پیش از این نیز با استفاده از توان شرکت های حمل و نقل کالا استان همدان 20 دستگاه ناوگان برای حمل اقلام خوراکی و امدادی به مناطق سیل زده گلستان اعزام شده بود.

جمشید عظیمی افزود: علاوه بر در اختیار قرار دادن ناوگان برای جابجایی مردم سیل زده، شرکت های حمل و نقل استان همدان آمادگی لازم را نسبت به امدادرسانی و کمک به مناطق سیل زده دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن