Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی کمک به نیازمندان ترفند کلاهبرداران سایبری در روزهای پایانی سال

کمک به نیازمندان ترفند کلاهبرداران سایبری در روزهای پایانی سال

b_150_150_16777215_00_images_hoshdar258.jpgمعاون اجرایی پلیس فتا ناجا از شهروندان خواست برای کمک به افراد نیازمند از طریق شرکت‌ها و مؤسسات شناخته‌ شده در کشور که توسط رسانه‌های جمعی اعلام شده، کمک های مردمی خود را واریز کنند.

به گزارش "همدان نیوز"، سرهنگ حسین ابراهیمی در تشریح این خبر، اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، برخی افراد با سوء استفاده از نام موسسه های خیریه و کمک به خانواده های نیازمند از طریق فضای مجازی با ایجاد صفحاتی در شبکه های اجتماعی و درج تبلیغات در سایت ها ، با معرفی خود به عنوان عضوی از موسسه خیریه اقدام به درخواست کمک مردمی می کنند ، در حالی که مجوزهای لازم برای این منظور را ندارند.

وی افزود: در این شرایط کلاهبرداران و مجرمان سایبری با برانگیختن حس ترحم و همچنین تحریک کردن حس کنجکاوی افراد با شیوه هایی همچون ارسال ایمیل، قرار دادن مطلب در شبکه های اجتماعی، تماس تلفنی و ...اقدام به فریب مردم می کنند.

معاون اجرایی پلیس فتا ناجا به کاربرانی که قصد دارند کمک‌های خود را از طریق فضای مجازی یا تلفن‌بانک پرداخت کنند، توصیه کرد: از طریق شرکت‌ها و مؤسسات شناخته‌ شده در کشور که توسط رسانه‌های جمعی شماره‌ حساب‌های رسمی آنها اعلام می شود، اقدام کرده و از واریز پول به حساب‌های نامعتبر و شخصی افراد خودداری کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: شهروندانی که قصد دارند از طریق تلفن‌بانک، اینترنت بانک و سایت‌های معتبر کمیته امداد امام خمینی(ره) در سراسر کشور اقدام به پرداخت کمک کنند، دقت داشته باشند در دام سایت‌های جعلی موسوم به فیشینگ گرفتار نشوند و هنگام پرداخت، موارد ایمنی همچون آدرس سایت و دیگر موارد امنیتی را نادیده نگیرند.

سرهنگ ابراهیمی در خاتمه گفت: عموم مردم می توانند در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش تماس با ما در میان بگذارند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن