Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی افزایش چشمگیر تخلفات بهداشتی در همدان

افزایش چشمگیر تخلفات بهداشتی در همدان

b_150_150_16777215_00_images_mavad.dami259.jpgکارشناس مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشتی همدان گفت: گزارش‌های مردمی در زمینه تخلف‌های بهداشتی به سامانه 190 در سال جاری 71 درصد افزایش داشته است.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان، علیرضا ظفرمیرمحمدی با بیان اینکه 766 مورد گزارش تخلف از ابتدای سال جاری تاکنون به سامانه 190 اطلاع رسانی شده است اضافه کرد: افزایش گزارش های مردمی موید اعتماد به عملکرد این سامانه و افزایش آگاهی مردم نسبت به ضرورت اطلاع رسانی تخلف های بهداشتی است.

کارشناس مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشتی همدان بیان کرد: رعایت نکردن بهداشت فردی در مراکز تهیه و توزیع موادغذایی و اماکن عمومی و رعایت نکردن بهداشت وسایل و ابزار کار موادغذایی بیشترین میزان شکایت های مردمی را تشکیل می‌دهد.

ظفر میرمحمدی، عرضه مواد غذایی تقلبی، بدون مشخصات، فاسد و تاریخ مصرف گذشته، رعایت نکردن دستورالعمل های مربوط به بی خطرسازی پسماند بهداشتی در مراکز درمانی، مطب ها و کلینیک‌های خصوصی، دفع غیربهداشتی فاضلاب منازل مسکونی، تجمع زباله در معابر و عرضه غیربهداشتی موادغذایی توسط دست فروشان را از تخلف های رسیدگی شده دانست.

وی ادامه داد: پس از تماس شهروندان با سامانه 190 درخواست آنها و در ادامه روند رسیدگی به موضوع در سامانه ثبت می شود.

کارشناس مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشتی همدان اظهار داشت: اواسط آذر امسال سرنشینان یک دستگاه اتوبوس از 6 دستگاه اتوبوس حامل دانش آموزان راهیان نور پس از خوردن عصرانه دچار مسمومیت شدند.

ظفر میر محمدی افزود: کارشناسان این مجموعه بلافاصله وارد عمل شده و برای رستوران بین راهی واقع در مسیر جوکار - ملایر اخطار بحرانی صادر کرده و آن را پلمب کردند.

وی ادامه داد: بررسی های گویای این بود که پس از اتمام غذا، برای شماری از دانش آموزان غذای مانده سرو کرده که منجر به مسمومیت آنها شده بود.

کارشناس مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشتی همدان گفت: شهروندان در صورت مشاهده جسم خارجی در مواد غذایی، کیفیت و طعم نامطلوب غذا می توانند موضوع را به سامانه 190 اطلاع رسانی کنند.

کارشناس مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشتی همدان افزود: 190سامانه مدیریت و نظارت مردمی ستاد فوریت های سلامت محیط و کار است که با هدف رسیدگی به تخلف های بهداشتی مراکز تهیه و توزیع موادغذایی و اماکن عمومی، پاسخگویی به شکایت های مردمی، ارزیابی سریع از بهداشت محیط در مناطق آسیب دیده در بحران و حوادث غیر مترقبه راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: این سامانه همچنین آماده دریافت و پیگیری گزارش های مردمی در زمینه حوادث شیمیایی، بیولوژیکی، پرتویی و زیست محیطی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن