Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی آماده باش راهدارخانه های همدان برای تسهیل تردد زائران اربعین

آماده باش راهدارخانه های همدان برای تسهیل تردد زائران اربعین

b_150_150_16777215_00_images_karbala02.jpgمعاون راهداری اداره‌كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان همدان از آماده باش کامل راهدارخانه های استان برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، حمید پرورشی‌خرم اظهار داشت: از 34 راهدارخانه استان همدان 25 راهدارخانه که در محورهای اصلی و در مسیر تردد زائران قرار دارد به منظور تسهیل در تردد زائران حسینی فعال و به لحاظ امکانات بروزرسانی شده اند.

وی افزود: همه راهدار‌خانه‌ها بازبینی و امکانات لازم برای اسکان یا سفر اضطراری زائران مهیا شده است.

پرورشی خرم به آمادگی اکیپ‌های راهداری استان در این ایام اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی در ایام اربعین به ویژه در راه برگشت زائران حسینی، اکیپ‌های راهداری باید آماده باشند و در صورت تغییرات شرایط جوی وارد عمل شده و از خطرات احتمالی و موانع در سطح راه‌ها جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه پیش از فرا رسیدن ایام اربعین 31 هزار و 480 نفر ساعت گشت راهداری انجام شده است، یادآور شد: گشت‌جاده‌ای به طور منظم در این ایام انجام می شود و 154 نیروی راهدار در این حوزه  آماده فعالیت جاده‌ای هستند.

معاون راهداری استان همدان ادامه داد: 208 دستگاه انواع خودروی راهداری نیز در این ایام فعال شده که در شرایط اضطراری استفاده می شوند.

گفتنی است، در استان همدان 5 هزار و 114 کیلو‌متر مسیر جاده‌ای شامل راه‌های شریانی، اصلی، فرعی و روستایی وجود دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن