Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی میانگین سن اعتیاد در همدان 29 سال است

میانگین سن اعتیاد در همدان 29 سال است

b_150_150_16777215_00_images_khabgah.etiyad5.jpgدبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همدان گفت: طبق آخرین آمار و اطلاعات به دست آمده از طرح شیوع شناسی، این استان در زمینه مصرف مواد مخدر رتبه 22 کشور را دارد.

به گزارش "همدان نیوز"، سید رسول حسینی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: روند مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی تغییر یافته و این روند مختص به کل کشور است.

وی علت افزایش گرایش به مصرف مواد صنعتی گُل را سهولت کشت، حمل و نقل و مصرف آن نسبت به سایر مواد مخدر عنوان کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همدان افزود: طبق آخرین بررسی های صورت گرفته بین گروه سنی 15 تا 65 سال میانگین سن اعتیاد در بین قشر آقایان و بانوان این استان 29 سال است.

حسینی تاکید کرد: این به معنای گرفتار نشدن افراد کم سن و سال در دام اعتیاد نیست، بلکه در یک نمونه یک نوجوان 15 ساله از سن پنج سالگی معتاد به مصرف موادمخدر شده بود.

وی اظهار داشت: مرکز ماده 16 برای نگهداری از معتادان متجاهر و فاقد سرپناه و مکان مناسب راه اندازی شده و معتادان به مدت سه ماه در این مرکز تحت درمان قرار می گیرند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همدان گفت: شمار معتادتان متجاهر این استان کمتر از 150 تن براورد شده است و بیشتر شاکیان این افراد خانواده هایشان هستند.

حسینی تاکید کرد: حمایت از بهبود یافتگان یکی از دغدغه اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر است که در این زمینه باید آیین نامه مراقبت بعد از خروج که متولی آن معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری است، اجرایی شود.

وی فراهم نبودن بستر آموزش بهبود یافتگان را از دیگر مشکلات دانست و از انعقاد تفاهم نامه با سازمان آموزش فنی حرفه ای برای افراد آسیب دیده حتی ساکن در دورترین نقاط این استان خبر داد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همدان افزود: بهبود یافتگان از دامن اعتیاد در صورت یادگیری حرفه ای در مرکز آموزش و فنی و حرفه ای می توانند از تسهیلات 100 تا 150 میلیون ریالی با کارمزد 2 درصد بهره مند شوند.

حسینی اضافه کرد: همچنین کارفرمایانی که اقدام به ایجاد اشتغال برای افراد بهبود یافته و خانواده آنان می کنند از 50 درصد تخفیف مالیاتی برخوردار می شوند.

6.5 تن انواع مواد مخدر سال گذشته و یک تن و 300 کیلوگرم فصل بهار امسال در استان همدان کشف و ضبط شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن